Bayern tik pred napredovanjem, Inter se je mučil s Salzburžani, Onana rešil vrage

Madrid, 24. 10. 2023 22.47 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Marko Juvan, STA
3

Nogometaši so opravili polovico dela v 3. krogu Lige prvakov. Bayern je s 3:1 premagal Galatasaray v Istanbulu, Inter z 2:1 Salzburg, Real je v gosteh ugnal Brago z 2:1, Arsenal pa prav tako na tujem Sevillo z enakim izidom. Sreda na Kanalu A in VOYO ponuja nov nogometni spektakel. V Parizu se bosta udarila PSG in Milan. začnemo ob 20.30.

V skupini B je Arsenal v Sevilli povedel v sodnikovem dodatku prvega dela po hitrem protinapadu Gabriela Martinellja, vodstvo pa oplemenitil z golom Gabriela Jesusa v 53. A Sevilla se ni predala, v igro jo je vrnil Nemanja Gudelj, nato pa se izid kljub pritisku domačih v zadnjih minutah ni več spremenil. Na drugi tekmi te skupine sta Lens in PSV Eindhoven igrala neodločeno 1:1.

Sevilla vs Arsenal
Sevilla vs Arsenal FOTO: Sofascore.com

Italijanski prvak Napoli se je namučil na gostovanju pri Berlinu, čeprav Union v tej sezoni ne blesti in je bil še brez točke. Šele z zadetkom Giacoma Raspadorija v 65. minuti je italijanska ekipa potrdila status favorita, tekmo pa pripeljala do minimalne zmage. Tak status je imel tudi Real v Bragi, začel je s hitrim vodstvom po golu Rodryga v 16. minuti, prednosti je podvojil Jude Bellingham v 61. A tudi Braga je z zadetkom Alvara Djaloja tik zatem ohranila upe na kaj več, a vendarle se je končalo z 2:1 za tretjo zmago Reala. Slednji ima zdaj tako kot Bayern vseh devet možnih točk.

Inter - Salzburg
Inter - Salzburg FOTO: Sofascore.com

Bayern je večer začel kot ena od štirih ekip s polnim izkupičkom po uvodnih dveh krogih (enako uspešni so bili še Real, Barcelona in Mancherster City). A se je pokazalo, da bo gostovanje v vročem Istanbulu proti tekmecu, ki je na poti do Lige prvakov izločil tudi Olimpijo, zelo težko. Bavarci so sicer hitro utišali domače privržence, ko je Kingsley Coman že v osmi minuti premagal vratarja Fernanda Muslero. A v nadaljevanju so bili Turki podjetnejši, izenačili pa so v 30. minuti, ko je Mauro Icardi s hladnokrvno izvedbo z bele točke matiral vratarja Svena Ulreicha. Bayern tudi v nadaljevanju ni imel premoči, je pa nato Harry Kane v 73. minuti spretno premagal Muslero za novo vodstvo. Le šest minut zatem pa je bil Kane podajalec, za 3:1 pa je v polno zadel Jamal Musiala in dokončno potopil Galatasaray.

V Milanu je bolje začel Salzburg, izkazati se je moral tudi vratar Yann Sommer, potem pa so črno-modri počasi prevzeli pobudo in z zadetkom Alexisa Sancheza v 19. minuti tudi povedli. A že kmalu po nadaljevanju je za goste izenačil Oscar Gloukh, vendar je Inter le sedem minut zatem spet vodil, enajstmetrovko je uspešno izvedel Hakan Calhanoglu. Ob koncu je Lautaro Martinez dosegel še en gol, ki pa po ogledu Vara zaradi prepovedanega položaja ni obveljal.

Galatasaray vs Bayern München
Galatasaray vs Bayern München FOTO: Sofascore.com

Doslej neuspešni Manchester United je prvo zmago ali vsaj točko lovil proti Koebenhavnu. Uspelo mu je šele v drugem polčasu, ko je v 72. minuti zadel Harry Maguire. Že globoko v sodnikovem dodatku pa je danska ekipa po ogledu posnetka dobila enajstmetrovko, toda vratar Andre Onana je ubranil strel Jordanu Larssonu in rešil rdeče vrage.