Iličić dvakrat zabil Empoliju, Napoli ostaja stoodstoten, Juventus premagal Mourinhovo Romo

Milano, 17. 10. 2021 18.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, Ž.K.
8

Atalanta iz Bergama je v 8. krogu italijanske nogometne lige na gostovanju premagala Empoli s 4:1 (2:1). Slovenski reprezentant Josip Iličić je dosegel dva gola za goste, uspešen je bil v 11. in 26. minuti, v 68. minuti pa je zgrešil enajstmetrovko. Petar Stojanović in Leo Štulac sta za ekipo Empolija odigrala celo tekmo, Štulac je bil tudi podajalec pri Empolijevem edinem golu. Napoli je z 1:0 odpravil Torino in je še naprej stoodstoten na čelu lige, v derbiju pa je Juventus z 1:0 ugnal Romo.

Josip Iličić je svoj prvi gol v aktualni sezoni italijanske Serie A dal v 11. minuti srečanja, kar mu je uspelo po podaji hrvaškega reprezentanta Maria Pašalića. Drugi zadetek je slovenski reprezentant dal v 26. minuti, ko je z roba kazenskega prostora natančno meril v zgornji kot vrat domačih.

Federico Di Francesco je v 30. minuti po podaji Lea Štulca in protinapadu sicer zmanjšal zaostanek, a je Mattia Viti je v 49. minuti z avtogolom poskrbel za povečanje prednosti gostov. Iličić je imel v 68. minuti idealno priložnost, da bi dosegel hat trick, a je pri izvajanju enajstmetrovke meril čez vrata, nato pa ga je trener domačih zamenjal. 30-letni napadalec Atalante Duvan Zapata je nato v 89. minuti z jubilejnim stotim zadetkom v italijanski ligi postavil končni izid srečanja in postal prvi Kolumbijec, ki mu je uspelo doseči ta mejnik.

Statistika Josipa Iličića proti Empoliju
Statistika Josipa Iličića proti Empoliju FOTO: Sofascore.com

Na lestvici zdaj šesta Atalanta ima 14 točk, enako jih ima tudi Lazio na petem mestu, Empoli pa je po nepopolnem krogu 11. z devetimi točkami.

V prvem današnjem srečanju je je Cagliari nadigral Sampdorio s 3:1, Genoa in Sassuola sta se razšli z 2:2, Udinese in Bologna pa z 1:1. Danes igrajo še doslej stoodstotni Napoli in Torino ter v derbiju kroga Juventus ter Roma, v ponedeljek pa Venezia in Fiorentina.

Nogometaši Salernitane so v prvi tekmi kroga v soboto v gosteh pri Spezii izgubili z 1:2. Milanski Inter je s Samirjem Handanovićem gostoval pri Laziu in izgubil z 1:3. Za prvi Interjev poraz sezone so v drugem polčasu zadeli Ciro Immobile, ki je bil uspešen z bele pike in je s sedmimi goli prvi strelec lige, Felipe Anderson in Sergej Milinković-Savić. Za branilca naslova in tretjeuvrščeni Inter je Ivan Perišić unovčil enajstmetrovko in postal prvi igralec, odkar Serie A vodi statistiko kazenskih strelov, ki je enajstmetrovko uspešno izvedel tako z desno kot tudi z levo nogo.

Napoli v tej sezoni še ni oddal točke v domačem prvenstvu. Da je ostalo tako, je tokrat poskrbel Victor Osimhen z zadetkom v 81. minuti. Domači kapetan Lorenzo Insigne je v prvem polčasu zastreljal enajstmetrovko, žogo je zaustavil gostujoči vratar Vanja Milinković-Savić iz Srbije. Tudi v Torinu je bilo 1:0, Junventus je do zmage prišel v 16. minuti, ko je bil uspešen Moise Kean.

Roma je ostala na četrtem mestu in s 15 točkami za dve točki zaostaja za Interjem, Napoli ima na čelu 24, drugouvrščani Milan pa 22 točk. Šesta Atalanta ima 14 točk, kot jih ima na petem mestu tudi Lazio, Empoli pa je 11. z devetimi točkami.

Krog se bo končal v ponedeljek, ko se bosta pomerila Venezia in Fiorentina.