R. K. | 24. 7. 2022, 23:09 | Vir: STA

Konec znamenite dirke po Franciji: dežujejo čestitke Tadeju Pogačarju

Zadnja etapa se je zaključila s ciljem na Elizejskih poljanah v Parizu. Kaj je odločilo tekmo?

Končala se je 109. dirka po Franciji, v kateri je naš najboljši kolesar Tadej Pogačar zasedel drugo mesto. Zmagovalec znamenite dirke je Danec Jonas Vingegaard. Kolesar ekipe Jumbo-Visme je v zadnji etapi s ciljem na Elizejskih poljanah v Parizu pričakovano zadržal prednost, ki si jo je ustvaril po 20. etapah, v cilj 21. etape je objet s svojimi moštvenimi kolegi prišel 51 sekund za zmagovalcem.

Pogačar je moral Dancu predati prestol

Vingegaard je na dirki obdržal večino prednosti pred Tadejem Pogačarjem, slovenskim kolesarjem ekipe UAE Emirates, ki je moral po dveh skupnih zmagah predati prestol. Kljub temu čestitke za več kot odlično uvrstitev najboljšemu slovenskemu kolesarju že dežuejo z vseh strani.

Kdo je bil prvi na cilju v Parizu?

Tradicionalno je zadnjo etapo odločil sprint, v katerem je Belgijec Jasper Philipsen premagal Nizozemca Dylana Groenewegna in Norvežana Alexandra Kristoffa.

Pogačar je tudi v zadnji etapi ostal zvest svojem načinu vožnje, v zadnjih kilometrih se je spet pokazal povsem v ospredju, sodeloval v sprintu in kot najboljši Slovenec v njem zasedel 20. mesto.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord