Chelsea brez navijačev ugnal Šporarjev Middlesbrough in postal prvi polfinalist FA pokala

Middlesbrough , 20. 03. 2022 08.38 |

Prvoligaš Chelsea je z udobnih 0:2 ugnal drugoligaša Middlesbrough in se kot prvi uvrstil v polfinale najstarejšega klubskega nogometnega tekmovanja. Za četo Thomasa Tuchla, ki je tokrat zaradi sankcij morala igrati brez podpore navijačev, sta v polno merila Romelu Lukaku v 15. in Hakim Ziyech v 31. minuti.

Middlesbroughova pokalna pravljica se je končala. Po tem, ko so drugoligaši s severa Anglije v četrtem krogu po enajstmetrovkah izločili Manchester United, v petem krogu pa po podaljških še Tottenham Hotspurse, je bil v četrtfinalu angleškega FA pokala premočan Chelsea. Za Boro tokrat ni igral slovenski reprezentant Andraž Šporar, ki ima težave s poškodbo. Slovenec, ki je v Middlesbrough posojen iz portugalskega Sportinga, je za rdeče leve v letošnji sezoni na 30 tekmah zadel osem golov in dodal dve asistenci. Predvsem pa so ga vzljubili navijači Bora, ki ne bi imeli nič proti, če 28-letni Ljubljančan poleti za stalno okrepi njihov klub.

Močna londonska zasedba, za razliko od Uniteda in mestnih tekmecev, ni dopustila presenečenja. Aktualni podprvaki najstarejšega tekmovanja so z močno zasedbo že v prve pol ure igre razrešili vprašanje o prvem potniku v polfinale in s tem razveselili svoje navijače, ki so morali tokrat tekmo spremljati prek televizijskih ekranov. Zaradi sankcij, ki jih je britanska vlada zaradi ruskega lastništva naprtila modrim, te začasno ne smejo prodajati vstopnic (veljavne pa so sezonske vstopnice in že kupljene vstopnice). Čeprav so Londončani sprva zaradi 'športne integritete' angleško nogometno zvezo zaprosili, da se tekma odigra brez vseh navijačev, so morali sprejeti dejstvo, da bodo na tribunah Riversida prisotni le navijači Bora.

Romelu Lukaku je prvi zatresel mrežo Bora
Romelu Lukaku je prvi zatresel mrežo Bora FOTO: AP

Varovanci Thomasa Tuchla se na neugodne razmere niso ozrli in so od prve minute moči usmerili v napad. Prvič jim je obrambo Bora uspelo streti v 15. minuti, ko je Mason Mount pobegnil po desni strani igrišča in natančno podal pred nasprotnikov gol, kjer Romeluju Lukakuju ni bilo težko žoge potisniti za hrbet domačega vratarja. Za šah mat je dobrih 15 minut kasneje poskrbel slavljenec Hakim Ziyech, ki je z roba kazenskega prostora z levico sprožil premočno in prenatančno, da bi Joe Lumley lahko posredoval.