Serge Gnabry in Robert Lewandowski sta že v uvodne pol ure poskrbela za lepo prednost Bavarcev, ki so tudi v sredo v Lizboni premagali Benfico s 4:0. Foto: EPA

Prvič po 8. marcu 2020 je bilo na Allianz Areni pravo vzdušje. Zbralo se je lahko 60.000 gledalcev. Le zgornji ring ni bil zapolnjen. Serijske nemške prvake je znova vodil Dino Toppmöller, saj je imel na testiranju Julian Nagelsmann pozitiven izvid testa na novi koronavirus, čeprav je cepljen z vsemi potrebnimi odmerki. Vseskozi je bil v stiku s klopjo in je sprejel vse odločitve.

Dino Toppmöller je obe tekmi v vlogi glavnega trenerja Bayerna dobil s 4:0. Foto: EPA

Serge Gnabry je že v 7. minuti zatresel mrežo, a se je takoj oglasil videosodnik, saj je pred tem Jamal Musiala naredil prekršek. Gostje so zdržali le uvodne četrt ure, nato pa je najstnik Musiala z dolgo podajo sijajno zaposlil Gnabryja, ki je stekel po desni strani in z močnim strelom z desnico matiral Oliverja Baumannna.

Lewandowski že 18-krat ukanil Baumanna
Po pol ure igre so bili gostje v napadu. Gnabry je žogo izbil iz kazenskega prostora, Robert Lewandowski pa jo je podaljšal do Thomasa Müllerja, ki jo je pred branilcem Chrisom Richardsom izbil nazaj do Poljaka. Najboljši strelec Bundeslige se je takoj odločil za strel z 20 metrov. Žogo je mojstrsko poslal pod prečko, Baumann je bil nemočen. Vratar Hoffenheima je njegova "najljubša stranka" v ligi. Matiral ga je že 18-krat.

Eric Maxim Choupo Moting se je odlično znašel v vlogi rezervista. Foto: EPA

Joker Choupo Moting povišal na 3:0
Sredi drugega polčasa je vstopil napadalec Eric Maxim Choupo Moting, ki je osem minut pred koncem povišal na 3:0, potem ko je Andrej Kramarić zadel Dayota Upamecana v hrbet, žoga pa se je odbila naravnost do Choupo Motinga.

Kingsley Coman, ki je pred mesecem dni prestal manjši poseg na srcu, je postavil končni izid tri minute pred koncem. Vratar Manuel Neuer se je veselil jubilejne 300. zmage v Bundesligi.

Zmaga Dortmunda v Bielefeldu
Tudi dortmundska Borussia je upravičila status favorita, čeprav je znova igrala brez poškodovanega zvezdnika Erlinga Haalanda.

Mats Hummels je prejemal čestitke soigralcev. Foto: EPA

Emre Can je bil po pol ure natančen z enajstih metrov. Tik pred odmorom je veteran Mats Hummels z roba kazenskega prostora povišal na 0:2. Jude Bellingham je v 72. minuti po samostojnem prodoru razblinil zadnje upe Arminie, ki tako ostaja brez zmage v tej sezoni. Fabian Klos je tri minute pred koncem z bele točke malce popravil izid za domačo ekipo, ki je ostala na predzadnjem mestu.

Freiburg ostaja neporažen
Freiburg še naprej preseneča. Izbranci kultnega trenerja Christiana Streicha so edina ekipa, ki v tej sezoni še ni izgubila. Wolfsburg je izgubil z 0:2. Za Freiburg sta zmago zrežirala Philipp Lienhart z golom v prvem in Lucas Höler v drugem polčasu.

Mark van Bommel je po odličnem štartu hitro izgubil zaupanje vodstva kluba. Foto: AP

Wolfsburg odpustil van Bommla
Vodstvo Wolfsburga se je odločilo za trenersko menjavo. Mark van Bommel je ostal brez službe po manj kot petih mesecih dela v klubu. Začetek sezone je bil zanj dober, saj je Wolfsburg nanizal štiri zmage, toda sledil je tudi niz štirih porazov in zdrs proti sredini lestvice.

Volkovom gre slabo tudi v Ligi prvakov, medtem ko so v pokalnem tekmovanju izpadli proti četrtoligašu Preussen Münstru zaradi administrativne napake van Bommla, ki je opravil preveč menjav. Van Bommel je prva trenerska žrtev v tej sezoni v Bundesligi.

Leipzig v drugem polčasu do preobrata
RB Leipzig je v drugem polčasu napolnil mrežo zadnjeuvrščenega Greuther Fürtha (4:1), potem ko je ob odmoru še zaostajal. Kevin Kampl je igral v prvem polčasu, v 35. minuti je prejel rumeni karton zaradi spotikanja.

Modeste zagotovil Kölnu veliko točko po zaostanku z 0:2
Köln je z odlično predstavo v drugem polčasu iztržil točko proti Bayerju iz Leverkusna (2:2). V prvem polčasu so bili gostje precej boljši, zadela pa sta Patrik Schick in Karim Bellarabi v razmaku le dveh minut. V nadaljevanju so se prebudili kozlički, za veliko točko pa je poskrbel izjemni napadalec Anthony Modeste. Najprej je znižal v 63. minuti, osem minut pred koncem pa je izenačil z glavo.