Juvanova in Hercogova v Transilvaniji izpadli po izenačenih tekmah

26.10.2021
CLUJ NAPOCA, ROMUNIJA - Obe slovenski teniški igralki, ki sta igrali na WTA 250 turnirju v Transilvaniji, sta se poslovili v 1. krogu, obe po izenačenem boju in treh nizih.

Prva je na teren s trdo podlago od Slovenk stopila Kaja Juvan. Druga najboljša Slovenka na WTA lestvici, trenutno zaseda 98. mesto, je imela za tekmico domačinko, 23-letno Jaqueline Cristian (105. na WTA) ter imela pravzaprav vse v svojih rokah, le zaključiti bi morala kot se to mora.

20-letna Ljubljančanka je v 2. nizu servirala za zmago pri 5-3, a ji je spodletelo. Da je bila mera polna je zapravila še dve zaključni žogici v tajbrejku pri 6/5 in 8/7. Obe podaljšani igri sta šli na roko Romunki, saj je odločitev padla v 13. igri 3. niza, v katerem je Cristianova povedla 4/1, prednosti pa ni več izpustila ter se veselila 2. kroga po 2 urah in 46 minutah bitke. Romunka je bila na koncu boljša na izkoristku drugega začetnega udarca. Čeprav je Juvanova po zaslugi uvodnega niza osvojila brejk več je bila prekratka, razmerje točk pa je bilo na koncu tudi v korist zmagovalke, 124:119, rezultat pa 3-6, 7-6(8), 7-6(3). Cristianova jo je premagala tudi letos konec julija v Beogradu.

Jaqueline Cristian

Precej renomirano nasprotnico je imela 30-letna Polona Hercog (124. na WTA). Renomirano zaradi dveh izjemnih nastopov na grand slamih, posebej zadnjem, kjer je celo slavila. Ja, gre za Emmo Raducanu, Britanko romunskih korenin, nov obraz Diorja, ki je na OP ZDA pripravila senzacijo desetletja, pred kratkim pa slovesa ni upravičila na Indian Wellsu, ko je takoj izpadla. Tudi danes 18-letnica ni bila daleč od izpada. Sedaj 23. igralka sveta in 3. nosilka turnirja v Cluj Napoci je bila zrela za poraz, Hercogovi pa bi zmaga pomenila res veliko olajšanje po dokaj slabi sezoni. No ni ji uspelo. V uvodnem nizu se je super pobrala po zaostankih in povedla, nato pa tesno oddala 2. niz, v tretjem pa je Raducanu zlahka dokončala tekmo po 2 urah in 27 minutah in rezultatom 4-6, 7-5, 6-1. Štajerka je letos izgubila prav vse tekme s TOP 50 igralkami.