Vijoličasti so doživeli prvi poraz po 22. oktobru, a ostajajo na drugem mestu. Zaostanek za vodilno Olimpijo se je povišal na 17 točk.

Nogometaši Mure so pred lepo polnimi tribunami prekinili mariborski niz desetih tekem brez poraza, hkrati pa so sami prišli do prve po sedmih obračunih. To predvsem po zaslugi drugega strelca lige Mirlinda Dakuja, ki je dosegel dva gola in je zdaj pri 13. Na vrhu strelcev v prvoligaški druščini je Žan Vipotnik s 14 goli.

Mura je povedla v 21. minuti, ko je v hitrem protinapadu Filipo Tripi žogo poslal za hrbet mariborske obrambe, kamor je stekel Mirlind Daku in zadel. Pri drugem golu pa je Daku v 43. minuti po podaji Lazarja Zličića v kazenski prostor z glavo natančno meril v desni zgornji kot.

Krznar zelo razočaran: Po taki predstavi bi nam že točka veliko pomenila

Martin Milec je zadel za Maribor v 27. minuti – Josip Iličić je streljal z roba kazenskega prostora, žoga pa se je odbila do kapetana Maribora, ki je z okoli 15 m streljal po tleh, žogo je poslal ob desni vratnici v mrežo. Prekmurci so protestirali, češ da je Max Watson vplival na igro v prepovedanem položaju, vendar je zadetek obveljal tudi po pregledu z Varom.

Mura je imela srečo v 48. minuti, saj je Ivan Brnić z roba kazenskega prostora zadel prečko.

Malce zatem je Daku po lepem preigravanju žogo znova poslal mimo gola, pozneje pa igra spet ni ponudila posebnih presežkov. Maribor je imel posest, Mura pa je čakala na protinapade in prekinitve, iz ene od teh je v 66. minuti Ivan Šarić streljal z vrha kazenskega prostora, vratar Maribora pa se je izkazal z obrambo.

Ta je v 71. minuti imel še več dela, ko je predenj prišel Kobie Morris, a se je znova izkazal. Pri vijoličnih je nevarnejši poskus v 86. minuti sprožil Ishaq Rafiu, a zgrešil, to pa je bila tudi zadnja obetavnejša akcija tekme.

Daku zasenčil Vipotnika in z dvema zadetkoma zrežiral veliko zmago Mure
Sorodna novica Olimpija z golom Kvesića strla odpor Radomelj, Gorica presenetila Celje

Kramarič poskrbel za delitev točk v Sežani
Pred derbijem je Tabor v Sežani gostil NK Bravo, obračun pa se je končal brez zmagovalca (1:1).

Povedli so gostitelji, in sicer po dobre pol ure igre, ko je Sacha Marasović najprej zgrešil žogo na vrhu kazenskega prostora, a je ta nekoliko srečno ostala pri njem, v drugo pa je vratarja Matijo Orbanića premagal po tem, ko je na poti proti golu žoga zadela še enega Bravovih branilcev in spremenila smer. A to za zmago Sežancev ni bilo dovolj, v drugem polčasu, natančneje v 69. minuti, je izid z bele točke izenačil Martin Kramarič. Prekršek za najstrožjo kazen je nad Matijo Kavčičem storil Thadee Kaleba. To je bil za Kramariča deveti gol sezone.