Rok Ovniček Nantes liga prvakov Celje Pivovarna Laško Rokometna liga prvakov

Celjani po pravi drami do velike zmage v Franciji

2

Celje Kiel Aleks Vlah | Aleks Vlah je zadel za zmago. | Foto Vid Ponikvar

Aleks Vlah je zadel za zmago.

Po več kot mesecu dni in svetovnem prvenstvu se je vrnila rokometna liga prvakov. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. krogu pripravili prijetno presenečenje, v Nantesu so namreč domačo ekipo, sicer tretjo na lestvici skupine B, premagali z 32:31 (17:15) in tako osvojili tretjo zmago oziroma šesto točko v ligi. Gol za zmago je tri sekunde pred koncem dosegel Aleks Vlah, odlično predstavo je pokazal tudi vratar Gal Gaberšek.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. krogu lige prvakov pripravili prijetno presenečenje. V Nantesu so osvojili tretjo zmago oziroma šesto točko v ligi. To jim na lestvici sicer ni zagotovilo pomika navzgor, ostajajo predzadnji, a jim je zagotovo povečalo samozavest pred zadnjimi tekmami, na katerih si lahko zagotovijo napredovanje v izločilne boje. Junak tekme je bil reprezentant Aleks Vlah, ki je dosegel odločni gol v zadnji minuti.

Vlah je bil s sedmimi goli tudi najboljši strelec svoje ekipe, izkazal pa se je tudi vratar Gal Gaberšek, ki je zbral 14 obramb. Francozi ga štirikrat niso premagali niti s sedmih metrov, enkrat pa je najstrožjo kazen ubranil tudi Yassine Belkaied.

Nantes : Celje Pivovarna Laško 31:32 (15:17)

Dvorana: H Arena Nantes, sodnika: I. Covalciuc, A. Covalciuc (oba Moldavija).
Nantes: Gaspar, Hallgrimsson Hofmann, Marchan Criado, Minne 8 (1), De la Breteche 1, Persson 1, Rivera 4,
Cavalcanti 5, Škurinski, Ovniček, Damatrin-Bertrand, Portela, Maqueda 3, Toto 2, Monar 3, Odriozola 4.

Celje Pivovarna Laško: Belkaied, Gaberšek , Strmljan 4, Knez, Mazej 2, Cokan, Marguč 5 (1), Ivanković 1, Janc 3 (3), Muhović, Žabić 2, Mlakar 1, Vlah 7, Martinović 5, Suholežnik 2.

Sedemmetrovke: Nantes 6 (1), Celje Pivovarna Laško 6 (4).
Izključitve: Nantes 10 minut, Celje Pivovarna Laško 12 minut.
Rdeči kartoni: /

Gal Gaberšek je bil nezaustavljiv. | Foto: Slavko Kolar Gal Gaberšek je bil nezaustavljiv. Foto: Slavko Kolar Gaberšek zaklenil vrata

Celjani so sicer tekmo začeli nervozno. Videti je bilo, da igrajo še pod vtisom prve medsebojne tekme, ki so jo v Celju Francozi dobili s kar devetimi goli razlike. Tudi tokrat so po seriji napak slovenske ekipe povedli z 9:5 in kazalo je, da bodo tako kot na prvi tekmi vprašanje rešili že v prvem polčasu.

A Celjani so se pravočasno zbrali, razigral se je 21-letni vratar Gaberšek, napad je deloval, kot je treba, posledica tega je bila, da so do polčasa povsem prevladovali na igrišču in na odmor odšli z dvema goloma prednosti.

Dobro igro so nadaljevali, vodili tudi večji del drugega polčasa, a prednost ni bila višja od dveh golov. V zadnjih deset minut igre so igralci vstopili poravnani, v končnici, v kateri sta obe ekipi kazali nervozo, pa so bili Celjani vendarle za odtenek bolj zbrani in se zasluženo veselili pomembne zmage.

Celje bo naslednjo tekmo lige prvakov odigralo v sredo, 15. februarja, gostilo bo Barcelono.