"Dino Skender od danes dalje ni več trener članskega moštva Olimpije. Vodstvo ljubljanskega kluba je odločitev sprejelo po tehtnem in temeljitem premisleku ter ob močno prisotnem prepričanju, da je v tem trenutku to najboljša mogoča poteza za Olimpijo. Ob tem se mu zahvaljujemo za prispevek, ki ga je dal Olimpiji, in mu v prihodnje želimo kar največ sreče tako na športnem kot tudi osebnem področju. Ime novega trenerja bomo javnosti sporočili v kratkem," so med drugim zapisali v taboru zeleno-belih.

Dino Skender, ki je zeleno-bele vodil tudi ob koncu sezone 2019/20 in v jesenskem delu sezone 2020/21, je oktobra na klopi Olimpije zamenjal Sava Miloševića. Foto: www.alesfevzer.com

Tri tekme brez zmage

Ob severni ljubljanski obvoznici je po precej zaspanem prvem polčasu v 41. minuti za Olimpijo najprej zadel Mario Kvesić, potem ko je po hitrem izvajanju avta lepo prodrl po levi strani in sijajno streljal v zgornji kot. Domžalčani so se pritoževali, da so domači žogo nazaj v igro napačno poslali nekaj metrov naprej, koder je šla z zelenice. Obenem pa sta bili na igrišču hkrati dve žogi. Sodnik Matej Jug je zadetek vseeno priznal.

V 56. minuti je Mustafa Nukić, ki se je po treh tekmah vrnil v začetno enajsterico, z 20 metrov zadel prečko. Napadalec Olimpije je samo minuto pozneje storil prekršek, prejel drugi rumeni karton in moral predčasno pod prho.

V 68. minuti so Domžalčani, ki so bili že predtem v celotni gledano konkretnejši, izkoristili številčno prednost. 17-letni Mitja Ilenič si je po podaji z leve strani ustavil žogo s prsmi in jo z 18 metrov s polvolejem neubranljivo poslal v zgornji kot vrat Ivana Banića za izenačenje na 1:1. Do konca tekme se izid ni več spremenil.

Ljubljančani so na zadnjih treh tekmah osvojili samo točko. V prejšnjih dveh krogih jih je namreč v Fazaneriji s 3:2 premagala Mura, sledila pa je še hladna prha v ponedeljek, ko so bili v Stožicah s 4:2 boljši Celjani.

Domžale, ki še vedno pogrešajo kaznovanega Senijada Ibričića, so že pet tekem brez zmage, štirikrat so remizirale.

Zadetki s tekem Olimpija - Domžale in Koper - Aluminij

Osuji in Parris zadela na Bonifiki

Močno zdesetkani Koper, pri katerem so med drugim manjkali kaznovana Lamin Colley in Ivan Borna Jelić Balta ter poškodovani Maks Barišić, je prvič v tej sezoni premagal Aluminij in ohranil tri točke zaostanka za Mariborom. Septembra so Kidričani z Bonifike odnesli vse tri točke.

V prvem polčasu se je pri gostiteljih poškodoval še Ivica Guberac. Povedli so v 43. minuti, ko je z 11-metrovke zadel Bede Osuji. Na belo piko je sodnik pokazal po ogledu posnetka, z roko je v kazenskem prostoru igral Emir Azemović.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Luka Šušnjara zgrešil z leve strani, nekaj sekund zatem pa je bil uspešnejši Kaheem Parris, ko je v kazenskem prostoru unovčil podajo Andreja Kotnika za hrbet gostujoče obrambe.

Pozneje je domača zasedba mirno nadzorovala potek tekme. Koprski vratar Adnan Golubović je moral resneje posredovati v 77. minuti, ko je predenj prišel Haris Kadrić. V končnici je Parris po protinapadu z roba kazenskega prostora zadel prečko, od katere se je žoga odbila na golovo črto.

17-letni Mitja Ilenič se je na svoji deveti tekmi v prvi ligi prvič vpisal med strelce. Foto: www.alesfevzer.com