Samir Handanović podaril žogo za gol in rešil Inter

Italijanski prvak in Atalanta sta se v trilerju s štirimi goli, zastreljani enajstmetrovki in razveljavljenem golu razšla z 2:2.
Fotografija: Poslastica na San Siru med Interjem in Atalanto v italijanskem nogometnem prvenstvu ni prinesla zmagovalca. FOTO: Marco Bertorello/AFP

Inter iz Milana in Atalanta iz Bergama sta se na izjemno razburljivi osrednji tekmi 6. kroga italijanskega nogometnega prvenstva na San Siru razšla z neodločenim izidom 2:2. Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je igral celo tekmo za zadnje italijanske prvake iz Milana, Josip Iličić pa od 62. minute za zasedbo iz Bergama.

Milančani so v lombardijskem obračunu povedli že v peti minuti po golu argentinskega napadalca Lautara Martineza, nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli gostujoči nogometaši in uprizorili preobrat. Na 1:1 je izenačil Ukrajinec Ruslan Malinovski v 30. minuti, osem minut kasneje pa je goste v vodstvo popeljal branilec Rafael Toloi.

Atalanta je bila v nadaljevanju tekme nevarnejša, gostitelji pa so v 71. minuti izpeljali kombinirano akcijo, ki jo je učinkovito zaključil Bošnjak Edin Džeko. V končnici tekme je bilo izjemno dramatično, v glavni vlogi pa je bil sistem VAR. Ta je najprej glavnemu sodniku Fabiu Maresci priporočil, da je v 85. minuti pokazal na 11-metrovko zaradi igranja z roko gostujočega igralca v kazenskem prostoru, a je Federico Dimarco zadel vratnico.

Le dve minuti kasneje je Roberto Piccoli Atalanto popeljal v vodstvo s 3:2, Maresca pa ga je po posredovanju oglednikov iz sobe VAR naknadno razveljavil, ker je bila v začetku akcije žoga izven igrišča. Zanimivo je, da je Handanović reševal kot in pri tem žogo podal tekmecem. Na koncu je bila njegova požrtvovalna poteza in hkrati napaka tudi srečna za Inter.

Daniel Maldini gre po stopinjah očetas Paula. Prvič je 19-letni začel v prvi enajsterici in takoj dosegel prvi gol. FOTO: Ciro De Luca/Reuters

Na prvo mesto v serie A se je po nepopolnem krogu zavihtel AC Milan, ki je v gosteh ukanil Spezio z 2:1. Za goste sta v 48. minuti zadela 19-letni Daniel Maldini, sicer sin slovitega branilca Paula Maldinija, in v 86. minuti Španec Brahim Diaz, za gostitelje pa je v 80. minuti edini gol dosegel Daniele Verde.

Drevi ob 20.45 bo na sporedu še tekma med Genoo in Verono, večina drugih tekem pa bo v nedeljo. Pari so: Juventus - Sampdoria, Empoli – Bologna, Sassuolo – Salernitana, Udinese – Fiorentina, Lazio – Roma in Napoli – Cagliari. V ponedeljek bo še tekma med Venezio in Torinom.