Anže Ferš Eržen Janja Šegel Neža Klančar Tjaša Pintar Primož Šenica Pavletič plavanje

EP v plavanju v Rimu

V paradni disciplini izboljšal osebni rekord in postavil nov mejnik

Plavanje splošna | V Rimu so v teh dneh zbrani najboljši plavalci in plavalke iz Evrope. | Foto Vid Ponikvar

V Rimu so v teh dneh zbrani najboljši plavalci in plavalke iz Evrope.

Slovenski plavalec Primož Šenica Pavletič je v svoji paradni disciplini 200 metrov hrbtno s časom 1:59,76 za 3 stotinke sekunde izboljšal svoj osebni rekord ter se s 14. mestom zanesljivo zavihtel v svoj prvi polfinale evropskega prvenstva v velikih bazenih.

Janja Šegel
Sportal Šeglova v finale na 100 prosto s sedmim časom

Na 200 m hrbtno je nastopil tudi Anže Ferš Eržen. V svojem drugem nastopu na tem prvenstvu je s časom 2:01,99 zasedel 22. mesto, njegov osebni rekord 2:00,35 pa bi zadostoval za polfinale. Zanj je bilo treba plavati 2:00,88.

Tjaša Pintar pa je tudi v svoji drugi disciplini na tem evropskem prvenstvu odplavala osebni rekord. Na 50 metrov delfin je osvojila 24. mesto, s časom 27,39 je za 44 stotink sekunde izboljšala leto dni star osebni rekord, za polfinalom pa zaostala štiri desetinke sekunde. Med 16-erico bi se s svojimi najboljšimi dosežki zanesljivo uvrstila Neža Klančar, ki pa je zaradi bolezni ostala doma.

Polfinale na 200 metrov hrbtno bo na sporedu ob 18:49, že prej, ob 18.12, pa bo finale na 100 metrov prosto, v njem bo na progi številka ena nastopila Slovenka Janja Šegel.