Neymar se je na derbiju vodilnih izkazal z golom in priigrano enajstmetrovko. Foto: EPA

Izbranci Mauricia Pochettina so razred zase v prvenstvu, potem ko so izpadli že v osmini finala Lige prvakov proti madridskemu Realu.

Na Parku princev so Parižani povedli v 12. minuti, ko je Marco Verratti poslal predložek v kazenski prostor, branilec Valentin Rongier ni uspel zaustaviti Neymarja, ki je v padcu uspel spraviti žogo prek vratarja Pauja Lopeza v mrežo. Mojstrska poteza Brazilca.

Edini zadetek za goste je dosegel Hrvat Duje Čaleta-Car, ki je v 31. minuti izenačil za 1:1 iz bližine. Vratar Parižanov Gianluigi Donnarumma je izpustil žogo po podaji iz kota, v gneči pa se je najbolje znašel Čaleta-Car.

Duje Čaleta-Car je izenačil na 1:1. Foto: EPA

V 34. minuti je Neymar poskusil s 25 metrov, a se je izkazal Pau Lopez, ki je žogo odbil v kot. Brazilec je priigral najstrožjo kazen v zadnji minuti prvega polčasa, žogo je poslal v kazenski porstor, z roko pa jo je blokiral Rongier. Oglasil se je videosodnik. V sodnikovem dodatku je bil z bele točke natančen Kylian Mbappe. Lopez se je vrgel v pravo smer, a je bil prekratek.

Videosodnik razveljavil izenačenje
Pet minut pred koncem so se gostje prehitro veselili izenačenja. Dimitri Payet je s prostega strela podal pred vrata, branilec William Saliba pa je žogo iz bližine potisnil v mrežo. Videosodnik je hitro posredoval in zadetek zaradi prepovedanega položaja ni veljal.

Nice ostaja na četrtem mestu
Nice se je z zmago z 2:1 nad Lorientom utrdil na četrtem mestu lestvice, ki še vodi v Ligo prvakov. Odločilni zadetek je v 88. minuti dosegel Andy Delort.