Oglasno sporočilo

Koliko vi vlagate v svojo prihodnost?

Ste vedeli, da je Ipo kljub COVID-19 in njegovim gospodarskim udarcem leta 2020 zbral 150 milijard dolarjev, kar je bilo njegovo najboljše leto po obdobju »dot-com boom«? Če je bil kdaj čas za razmišljanje o prihodnosti in finančni varnosti, je to danes. Kako to delajo milenijci in kako vidijo prihodnost, smo vam prikazali z uspešnimi zgodbami slovenske poslovne scene kot del kampanje #MojaMinuta.
Avtor
28.06.2021 07:00
Dopolnjeno: 28.06.2021 08:31
Čas branja: 2 min

Leta 2021 se je v Sloveniji v register inovativnih podjetij prijavilo deset zagonskih podjetij (podatki SPS). Ta pozitivni trend pojasnjuje tudi dejstvo, da so slovenske gospodarske družbe leto 2020 končale z neto čistim dobičkom 2,8 milijarde evrov, to pa je 38,1 odstotka manj kot leta 2019. Dejstvo, da je poslovna scena v Sloveniji aktivna in uspešna, so nam povedali mladi, ambiciozni in perspektivni podjetniki, ki so sodelovali v kampanji #MojaMinuta, nastali v sodelovanju s Freedom24. To mednarodno investicijsko podjetje s sedežem na Cipru je z izposojenimi dedkovimi 800 dolarji ustanovil Rus Timur Turlov, ki je na Forbesovem seznamu milijarderjev. Turlov je ustanovitelj in generalni direktor uspešnega mednarodnega posredniškega podjetja Freedom Holding Corp., katerega sestrska družba Freedom Finance Europe je edina v Evropi navedena na Nasdaqu, svojim strankam pa zagotavlja najnižje provizije in omogoča poslovanje iz dnevne sobe.

Skozi osebna videopričevanja #MojaMinuta sta nas podjetnika Žan Menart in Miha Lavtar prepričala, da je slovenska poslovna prihodnost digitalna.

»Prihodnost vidim v združitvi analognega in digitalnega. Menim, da je treba pri tem prepletu postaviti v središče vsega našega delovanja človeka in pomisliti "OK, kaj je dobro za konkretnega posameznika", in to je zelo redko samo za digitalni prostor,« je pojasnil soustanovitelj Smart Optometryja Žan Menart, ki je revolucionaliziral očesno diagnostiko.

Spletno nakupovanje in spletni medsebojni stiki so v obdobju koronske krize postali del vsakdanjega življenja. Kako vse večja digitalizacija vpliva na prihodnost naše družbe, nam je razložil digitalni specialist iz Škofje Loke in ustanovitelj Optiweba Miha Lavtar: »Vse večja digitalizacija bo po mojem mnenju pomenila nekaj pozitivnega, imeli bomo več časa, ker bodo stvari avtomatizirane in digitalizirane. Pomembno pa je, da bomo preostanek časa znali izkoristiti nedigitalno.«

Z osebnimi zgodbami mladih slovenskih podjetnikov želi Freedom 24 spodbuditi vse tiste, ki imajo v sebi podjetniški duh, da se opogumijo in se odločijo ustanoviti svoje podjetje. Kampanjo #MojaMinuta, ki je privedla do več kot pet tisoč posameznih ogledov v samo treh tednih, lahko ekskluzivno spremljate na platformi Finance.si.

Vsebina, ustvarjena v sodelovanju s podjetjem Freedom Finance Europe.


Vsebino omogoča Freedom Finance Europe Ltd.