1523 ogledov

Tako je Ancelotti ocenil šokanten poraz proti Moldavcem

Carlo Ancelotti Profimedia
Po šokantnem porazu se je oglasil trener španskega velikana.

Sheriff iz Tiraspola je poskrbel za enega največjh presenečenj v zgodovini lige prvakov. Moldavci so v gosteh z 2:1 premagali najuspešnejši klub tega tekmovanja.

Real Madrid je v tekmo seveda krenil kot nesporen favorit, presenečenje pa se je začelo napovedovati sredi prvega polčasa, ko je po natančnem strelu z glavo zadel Uzbekistanec Jasurbek Jakšibaev. Španci so nato napadali, žoga pa je pot v mrežo Moldavcev našla šele v 65. minuti, ko je strel z bele točke izkoristil Karim Benzema. Real je lovil preobrat, nato pa je izjemen zadetek dosegel Luksemburžan v dresu Sheriffa Sebastien Thill.

Slednji, v Moldaviji igra kot posojen nogometaš luksemburškega Progrès Niederkorna, je izven šestnajsterca sprožil pravo bombo, ki je zadela zgornj desni kot vrat popolnoma nemočnega Thibauta Courtoisa.

Trener Reala Carlo Ancelotti je vzrok za poraz našel v smoli: "Takšne tekme res nismo pričakovali. Nsmo bili dovolj zbrani v obrambi. Tekmo smo imeli pod nadzorom, vendar bi se lahko reklo, da nismo imeli sreče. Imeli smo veliko priložnosti, dvakrat pa so nas presenetili in dosegli dva zadetka. Nocoj smo imeli smolo. Igrali smo dobro, a včasih vam zmanjka sreče."

Sheriff | Avtor: Profimedia Profimedia

"Sheriff je dobra ekipa, dobro se brani. Poizkušali smo vse, ampak to je nogomet," je zaključil sloviti italijanski strateg.

V skupini D po dveh kolih z maksimalnimi šestimi točkami vodi Sheriff. Član slednjega je tudi Slovenec Lovro Bizjak, a je napadalec trenutno poškodovan. Real je v skupini zbral tri, Inter in Šahtar pa po eno točko.