Mariborčani so imeli na umetni travi v finski prestolnici večji del tekme terensko premoč, ta je bila izrazita predvsem na začetku obeh polčasov, a je bila jalova. V napadu je manjkalo idej, nekajkrat so nevarno poskušali s streli z razdalje ali polrazdalje, vendar poti žogi v mrežo niso našli. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 4:4.

Na stadionu Bolt Arena je edini zadetek za domače v 54. minuti po podaji na rob kazenskega prostora z nizkim diagonalnim strelom s 15 metrov dosegel Santeri Hostikka, ki so mu Mariborčani pustili preveč prostora. V obrambi so imeli velikokrat težave pri prekinitvah in predložkih s strani.

Po prejetem golu so Štajerci poskušali izenačiti, a Roku Baturini in Roku Sirku ni uspelo premagati vratarja Conorja Hazarda. Bližje drugemu zadetku so bili Finci. V 79. minuti bi kmalu povišal vodstvo Pyry Soiri, vendar je po preigravanju na levi strani kazenskega prostora žogo poslal v prečko.

Na Finskem peti zaporedni poraz Maribora

Strela Repasa in Brnića premalo natančna

V prvem polčasu so bili nevarnejši slovenski prvaki. V 12. minuti je imel lepo priložnost Jan Repas, ki je preigraval na robu kazenskega prostora in streljal s približno 20 metrov, a je žoga zletela malenkost mimo desne vratnice domačih vrat.

V 20. minuti je za malo zgrešil tudi Ivan Brnić z zavitim strelom z roba kazenskega prostora po podaji Roka Kronavetra s peto. Žoga je šla mimo leve vratnice.

Na drugi strani je Malik Abubakari v 32. minuti po skrajšanem kotu zatresel mrežo s strelom z glavo, vendar je bil zadetek razveljavljen, saj je predtem odrinil Vladana Vidakovića.

Na stadionu v Helsinkih se je zbralo približno 6500 gledalcev, med njimi je bila tudi skupina najzvestejših navijačev Maribora.

Vijoličasti so izgubili že petič zapored (Šerif Tiraspol, Koper, Olimpija in dvakrat Helsinki) in s tem izenačili rekordni niz iz leta 2006. Hkrati že na sedmi tekmi v tej sezoni, peti evropski, niso dosegli zadetka.

Za Cluj igrata tudi dva znanca slovenskih zelenic. Hrvat Lovro Cvek je nekdanji igralec Zavrča, Aluminija in Celja, njegov rojak Karlo Bručić pa je v pretekli sezoni igral za Koper. Prvi je proti Soligorsku odigral vseh 90 minut, drugi je sedel na klopi.

Tudi Cluj najprej prihaja v Ljudski vrt

Maribor bo imel v prihodnjih dveh tednih zadnjo priložnost za uvrstitev v skupinski del enega izmed evropskih tekmovanj. V zadnjem krogu kvalifikacij za Konferenčno ligo se bo srečal s Clujem, ki je v 3. predkrogu z 1:0 izločil Šahtjor Soligorsk. Potem ko je bilo na prvi tekmi 0:0, je povratno srečanje v Romuniji odločil španski napadalec Jefte Betancor v 37. minuti.

Prvi dvoboj med Mariborom in Clujem bo prihodnji četrtek v Ljudskem vrtu (manjkala bosta kaznovana Jan Repas in Nemanja Mitrović), povratni pa teden pozneje v Transilvaniji. Po Soligorsku, Šerifu in Helsinkih bodo torej vijoličasti še četrtič to poletje prvo srečanje odigrali doma.

Trener Cluja je nekdanji zvezdnik romunske reprezentance in Chelseaja Dan Petrescu. Lani je klub igral v skupinskem delu Konferenčne lige in bil zadnji v skupini D z nizozemskim Alkmaarjem, češkim Jabloncem in danskim Randersom. Letos je v 1. predkrogu Lige prvakov po streljanju 11-metrovk izpadel proti armenskemu Pjuniku, v kvalifikacijah za Konferenčno ligo pa je pred Soligorskom izločil še Inter Club d'Escaldes iz Andore (3:0 doma, 1:1 v gosteh).

Tekmec Helsinkov v playoffu za Evropsko ligo bo danski Silkeborg.