Ankarančanke skočile tik pod vrh

Odbojkarski prvoligaški spored minulega konca tedna je zaradi zdravstvenih težav deklet novogoriškega Gen-I Volleyja ostal brez derbija z Luko Koper. Z izrednimi predstavami nadaljujejo Ankarančanke, ki so se z zmago nad Grosupeljčankami povzpele celo na drugo mesto. Med moškimi Salonit pričakovano ni bil kos Calcitu.

V vrstah Ankarana je z 19 točkami blestela Tina Kaker (17). Foto: Igor Mušič
V vrstah Ankarana je z 19 točkami blestela Tina Kaker (17). Foto: Igor Mušič

Odbojkarji ACH Volleyja so na derbiju vrha petega kroga s pomembnimi vlogami Kanalcev Jureta Okrogliča in Janija Kovačiča premagali državne prvake iz Maribora. Bolj zadovoljni so ljubitelji ženske odbojke iz mesta pod Pohorjem, saj je v šestem krogu vodilna NKBM Branik premagala SIP. Za zmagovalke je dobro igrala tudi Novogoričanka Mirte Velikonja Grbac.

Prva DOL moški

Calcit : Salonit Anhovo 3:1

Športna dvorana Kamnik, gledalcev 100 sodnika Valentar in Goznik; po nizih: 19, -16, 14, 20.

Salonit Anhovo: Boharev 7, Jereb 1, Filiputti, Karnel 1, Lazar 5, Maretič, Radosavljević 14, Okroglič (libero, 1 napaka), Kovačevič 1, Vrtovec 13, Ristić 7. Trener : Rade Dačović.

kamnik Slovenski pokalni zmagovalci so tudi brez pomoči še vedno poškodovanega Izolana Mitje Gasparinija dokaj gladko premagali Kanalce, ki so v prvem nizu sedem točk poklonili tekmecu z napakami. V drugem je Salonit zaigral ostro in natančno na servisu, v napadu pa so se razigrali Marko Radosavljević, Matic Vrtovec, Srečko Ristić in Veljko Boharev. Izenačenje v nizih je veliko obetalo, nadaljevanje pa je Primorcem prineslo bore malo. V četrtem nizu so Kamničani dosegli kar šest asov. Potem se cementarji niso več sestavili. V četrtem nizu je do izida 17:16 dišalo po preobratu, v končnici pa nato Primorci niso uspeli prekiniti serije kar petih točk Danila Pavlovića. IM, STA

Prva DOL ženske

Ankaran : Krim 3:1

Dvorana OŠ A. Ukmar sodnika Melavc in Hodžić; po nizih: -32, 14, 20, 17.

Ankaran: Kolbl (libero 0 napak), Kolenc, Pangerc 1, Smolnik 17, Forštnarič 7, Žnidar 2, Valenčič 18, Cerovac, Petranović 1, Lovšin 18, Kaker 19. Trener: Sebastjan Mikša.

Ljubljana Najmlajši primorski ženski prvoligaš še kar navdušuje. Odločen začetni odpor Krima, ki je po najdaljšem prvem nizu v letošnjem državnem prvenstvu povedel, Ankarančank ni vrgel z ravnotežja. Naslednje tri so nize so Istranke gladko dobile in se povzpele že na drugo mesto na lestvici. Tako visoko v klubski zgodovini še niso bile. Za Krim sta sicer zaigrali dve nekdanji novogoriški odbojkarici. Nika Bavdaž je bila s 14 točkami celo najboljša v ljubljanski ekipi in ključna odbojkarica gostij za njihovo vodstvo z 1:0 v nizih. Teja Blažič je kot rezervistka dobila po nekaj minut v drugem in četrtem nizu.

V drugem nizu je bil odpor Krima zlomljen po izidu 9:9, ko so na servisu, v bloku in v napadu točke nizale izkušene Ankarančanke Sara Valenčič,Dajana Smolnik, Tina Kaker in Tajda Lovšin. V tretjem nizu so gostje držale korak z domačinkami do izenačenja na 20. točki. Po tem so že omenjene primorske odbojkarice spet pokazale svojo premoč. V četrtem nizu je Ankaran ves čas vodil. im, sta