Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

sta
sta
0 01.05.2023 02:31:34

Manchester City na vrhu, drama na Anfieldu

Nogometaši Manchester Cityja so začasno skočili na vrh angleškega prvenstva. Po gostujoči zmagi nad Fulhamom v 34. krogu z 2:1 imajo s tekmo manj točko več od drugouvrščenega Arsenala. Ta bo tekmo tega kroga odigral v torek proti Chelseaju.

Meščani so povedli že v tretji minuti, ko je enajstmetrovko v zadetek pretvoril Erling Haaland. To je bil že njegov 34. zadetek letos v premier league, s čimer je izenačil rekord največ doseženih golov v eni sezoni. V 15. minuti je izid poravnal Carlos Vinicius, 24. zmago v sezoni pa je Cityju v 36. minuti zagotovil Julian Alvarez.

Njegov mestni tekmec Manchester United je pred domačimi navijači vpisal minimalno zmago nad Aston Villo. Edini zadetek na dvoboju je ob koncu prvega polčasa dosegel Bruno Fernandes. Toda rdeči vragi so ostali na četrtem mestu ligaške razpredelnice, pred njimi s tekmo in dvema točkama več ostaja Newcastle United, ki je danes s 3:1 ugnal zadnjeuvrščeni Southampton.

Gostje z južne obale, ki so vse bližje izpadu v ligo nižje, so sicer povedli po golu Stuarta Armstronga v 41. minuti. Po slabih desetih minutah nadaljevanja je najprej izenačil rezervist Callum Wilson. Domačini so ob koncu tekme v razmaku treh minut zadeli še dvakrat, najprej je lastno mrežo zatresel Theo Walcott, še drugič na dvoboju pa je bil nato natančen Wilson.

Doma je zmagal tudi Bournemouth, ki je bil s 4:1 boljši od Leedsa. Dvakrat je najprej zadel Jefferson Lerma, vmes je znižal Patrick Bamford, v drugem delu pa sta zabila še Dominic Solanke in Antoine Semenyo.

V zadnjem nedeljskem dvoboju med Liverpoolom in Tottenhamom pa so lahko navijači na Anfieldu videli sedem zadetkov in razburljivo končnico. Podobno kot proti Newcastlu je Tottenham izredno slabo začel tekmo in po 15 minutah že zaostajal z 0:3. Za Liverpool so zadeli Curtis Jones, Luis Diaz in Mohamed Salah z enajstmetrovke. Še pred odmorom je Harry Kane znižal, Tottenham pa se je tako kot v prejšnjem krogu proti Unitedu tokrat v drugem polčasu vrnil v igro. Heung-min Son je najprej znižal v 77. minuti, izenačil pa je v 93. Richarlison. Toda drame v Liverpoolu še ni bilo konec, saj je le minuto za tem na drugi strani zmago domačinom priigral Diogo Jota. Liverpool je s tem preskočil Tottenham in Aston Villo na petem mestu, od obeh ima dve točki več.

V ponedeljek bo na sporedu tekma med Leicestrom in Evertonom, krog pa bosta v torek v londonskem derbiju sklenila Arsenal in Chelsea. Manchester City po zmagi nad Fulhamom na vrh angleškega prvenstva (dopolnjeno)