PSG le remiziral z Reimsom, Elsnerjev Le Havre do zmage

Pariz, 10. 03. 2024 21.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 25. krogu francoskega prvenstva doma remiziralii proti Reimsu z 2:2. Kljub remiju ostajajo trdno zasidrani na vrhu prvenstvene lestvice, saj imajo deset točk naskoka pred Brestom. Le Havre, ekipa slovenskega nogometnega strokovnjaka Luke Elsnerja, je po štirih zaporednih porazih na domačem igrišču z 1:0 premagal Toulouse.

Kylian Mbappe na klopi za rezerviste
Kylian Mbappe na klopi za rezerviste FOTO: AP

Parižani so se sicer danes hitro znašli v zaostanku, v šesti minuti je Reims v vodstvo popeljal Marshall Munetsi. A domačini so hitro pripravili preobrat, v 17. minuti so si gostje zabili avtogol, dve minuti za tem pa je za 2:1 zadel še Goncalo Ramos. A Reims je ob koncu prvega dela izenačil, ko je izid polčasa postavil Oumar Diakite. V drugem polčasu se izid ni več spremenil.

Zaradi velike gneče v drugem delu lestvice Luka Elsner v boju za obstanek še ne more mirno spati. Zmago je Le Havru v 60. minuti zagotovil gol Christopherja Operija, s katerim se je ekipa povzpela na 12. mesto.