Thermometer Blue 1,57

Nikola Jokić Brooklyn Nets Denver Nuggets Vlatko Čančar Vlatko Čančar NBA Liga NBA

Nedelja, 12. 3. 2023, 23.50

Liga NBA, 12. marec

Jokić ob zvoku sirene zgrešil trojko za zmago, Dončića ne bo niti v torek #video

Denver Nuggets Vlatko Čančar | Vlatko Čančar se je vrnil na parket in zaigral prvič v ligi NBA po 28. februarju. | Foto Reuters

Vlatko Čančar se je vrnil na parket in zaigral prvič v ligi NBA po 28. februarju.

V noči na ponedeljek je bilo v ligi NBA odigranih šest tekem. Brooklyn je v nedeljski matineji premagal Denver (122:120). Gostitelji so izgubili tretjo zaporedno tekmo, znova pa so ostali praznih rok na dvoboju, na katerem je Nikola Jokić dosegel trojni dvojček (35 točk, 20 skokov in 11 asistenc). Srb je ob zvoku sirene zgrešil trojko za zmago. Po dveh tednih se je na parket vrnil Vlatko Čančar. V petih minutah se ni vpisal med strelce. Na zadnji tekmi večera so Los Angeles Lakers brez poškodovanega LeBrona Jamesa gostili New York in izgubili s 108:112.

Desmond Bane
Sportal Dallas se je dobro upiral, Dragić še ni igral
Učinek Vlatka Čančarja proti Brooklynu: 0 točk (met za tri 0/3), 1 skok v 5 minutah in 38 sekundah

Na "norem divjem zahodu" v ligi NBA vlada neizmerna gneča tik pod vrhom. Tam, kjer se deli največje število vstopnic za končnico, so razlike med klubi tako majhne, da velja do konca rednega dela pričakovati razburljiv boj za končnico. Denver, vodilna ekipa zahodne konference, nima takšnih težav. Zanesljivo zaseda vodilni položaj, ki ga niso ogrozili niti zadnji trije porazi, ko so nepričakovano izgubili proti Chicagu, San Antoniu in Brooklynu.

Napete zadnje minute dvoboja v Denverju:

Nikola Jokić je z Denverjem vpisal tretji zaporedni poraz, drugič zapored pa je ostal praznih rok navkljub svojemu trojnemu dvojčku. V tej sezoni jih je zbral že 27. | Foto: Reuters Nikola Jokić je z Denverjem vpisal tretji zaporedni poraz, drugič zapored pa je ostal praznih rok navkljub svojemu trojnemu dvojčku. V tej sezoni jih je zbral že 27. Foto: Reuters So pa Nuggetsi presenetljivo začeli v tej sezoni izgubljati tudi dvoboje, na katerih Nikola Jokić vknjiži trojni dvojček. Na uvodnih 25 tekmah, ki jih je srbski zvezdnik zaznamoval s priljubljenim trojnim dvojčkom, Denver ni izgubil. Na naslednjih dveh pa je.

Najprej proti San Antoniu, zdaj še v domači dvorani Ball Arena proti Brooklynu. Dosegel je 35 točk (met iz igre 14/23), prispeval še 20 skokov in 11 asistenc, statistiko dopolnil z dvema blokadama in ukradenima žogama, a tudi to ni pomagalo vodilni ekipi zahodne konference do 47. zmage v tej sezoni.

Po prvem polčasu je dobro kazalo Denverju, vodil je s 69:61, nato pa je Brooklyn, pri katerem sta se znova izkazala nekdanja Dončićeva soigralca pri Dallasu Spencer Dinwiddie (15 točk, 16 asistenc in 6 skokov) in Dorian Finney-Smith (15 točk, met za tri točke 5/7), dobil tretjo četrtino kar s 37:18. V zadnjo četrtino je vstopil z zajetno prednostjo, a se je ta iz minute v minuto topila. Denverju se je povsem ob koncu ponudila priložnost za zmago, a je Jokić, sicer prvi strelec srečanja, ob zvoku sirene zgrešil trojko.

Pri zmagovalcih iz New Yorka je največ točk dosegel Mikal Bridges (25), Nic Claxton jih je dodal 20, pri Denverju pa so poleg Jokića v napadu izstopali Michael Porter Jr. (23), Jamal Murray (16) in Aaron Gordon (13). Brooklyn je hitro prebolel odhod Kevina Duranta in Kyrieja Irvinga. Dobil je pet od zadnjih šest tekem.

Spencer Dinwiddie je na gostovanju v Denverju dosegel 15 točk. Zgrešil je vseh sedem metov za tri točke, a prispeval kar 16 asistenc. | Foto: Reuters Spencer Dinwiddie je na gostovanju v Denverju dosegel 15 točk. Zgrešil je vseh sedem metov za tri točke, a prispeval kar 16 asistenc. Foto: Reuters

Prvič po dveh tednih je za Denver zaigral Vlatko Čančar. Koprčan je odpravil zdravstvene težave, desno zapestje ga več ne ovira do te mere, da ne bi mogel odigrati dvoboja. Proti Brooklynu se je tako vrnil na parket. Trener Mike Malone mu je namenil dobrih pet minut. Slovenski reprezentant je zgrešil vse tri mete za tri točke, dvoboj pa končal brez točk. Čančar v tej sezoni sicer dosega za Denver na tekmo slabih šest točk.

Nikola Jokić
Sportal Presenetljivi poraz Denverja, Čančar spet ni igral

Lakers lahko ujamejo Mavericks, Dončić se ne vrača v torek

Dallas bo na delu v ligi NBA v noči na torek, ko bo v Teksasu gostoval Memphis. Luka Dončić še ne bo kandidiral za srečanje. | Foto: Reuters Dallas bo na delu v ligi NBA v noči na torek, ko bo v Teksasu gostoval Memphis. Luka Dončić še ne bo kandidiral za srečanje. Foto: Reuters Dallas Luke Dončića bo prihodnjič na delu v noči na torek, ko bo gostil Memphis. Dončić, ki je podobno kot Kyrie Irving izpustil gostovanje v Memphisu, njegovi soigralci pa so po slabšem izplenu v zadnji četrtini izgubili srečanje, se še ne bo vrnil na parket.

Iz kluba so sporočili, kako bo 24-letni Slovenec, drugi najboljši strelec lige NBA v tej sezoni, po nedavnih težavah z levo stegensko mišico preskočil tudi ta dvoboj, za obračun z Memphisom je vprašljiv tudi nastop Irvinga.

Strelski rekord Treya Murphyja

Na preostalih obračunih nedeljskega večera so košarkarji Charlotte Hornets s 108:114 izgubili proti Cleveland Cavaliers, Philadelphia 76ers pa je bila na krilih Joela Embiida (34 točk, osme skokov, štiri blokade in asistence) boljša od Washington Wizards (112:93).

New Orleans Pelicans so po veliki zaslugi Treya Murphyja, ki je z 41 točkami dosegel strelski rekord kariere, s 127:110 ugnali Portland Trail Blazers, San Antonio Spurs pa so izgubili proti Oklahomi (90:102). Los Angeles Lakers so brez poškodovanega LeBrona Jamesa izgubili proti Kratkohlačnikom iz New Yorka (108:112), ki so se dobro znašli brez Jalena Brunsona.

Knicks so z zmago napredovali na šesto mesto vzhodne konference, medtem ko so Lakers na 11. mestu zahoda z istim izkupičkom kot Utah, Oklahoma City in New Orleans, ki so razporejeni od devetega do 12. mesta. Le tekmo zaostajajo za Minnesoto in Dallasom Luke Dončića, ki držita sedmo oziroma osmo mesto v zahodni konferenci.