Za tango potrebna dva, a plesali so samo Celjani

V 127. derbiju lige NLB so rokometaši Celja Pivovarne Laško dosegli veliko zmago pri Gorenju. Maščevanje za pokalna poraza. V četrtek gostovanje v Barceloni.
Fotografija: Aleks Vlah je igral, kolikor je bilo potrebno. FOTO: Jan Gregorc/RK Gorenje
Aleks Vlah je igral, kolikor je bilo potrebno. FOTO: Jan Gregorc/RK Gorenje

Za tango sta potrebna dva, ampak v 127. šaleško-savinjskem derbiju so plesali samo rokometaši Celja Pivovarne Laško.

V derbiju 3. kola lige NLB so gostje v Rdeči dvorani zasenčili večne tekmece iz Gorenja (33:28) in nadgradili senzacionalno zmago proti Kielu v EHF ligi prvakov. S tem so se Velenjčanom oddolžili za poraza v superpokalu in pred tem v polfinalu pokala RZS. Mlada ekipa trenerja Alema Toskića lahko gre samozavestno v Barcelono, kjer jo v četrtek ob 20.45 čaka nov izziv.

»Bili smo superiorni od začetka, vodili tudi za devet golov, ampak na koncu smo zelo zadovoljni z zmago za pet. Odigrali smo tako, kot smo se dogovorili pred tekmo, malce smo utrujeni, ampak dali smo maksimum. Zdaj je pred nami morda najtežje gostovanje v ligi prvakov. O Barceloni nima smisla izgubljati besed, ampak tja ne gremo z belo zastavo,« je po sladki zmagi za Sportklub povedal Toskić, ki je že v prvem polčasu zaradi rdečih kartonov izgubil Žigo Mlakarja in Matica Suholežnika. Toda to se na igri Celja ni preveč poznalo, Toskić je lahko celo odmerjal minutažo Aleksu Vlahu, junaku zmage nad Kielom in najboljšim igralcem 2. kola lige prvakov.

V Velenju se je v prvem polčasu iskrilo na vse strani, druga polovica tekme pa je minila v absolutni prevladi celjske zasedbe, ki je na 127. medsebojnem obračunu dveh najbolj uspešnih ekip na slovenskih tleh dosegla 91. zmago, je poročala STA.

Po izenačenem uvodu se je v Rdeči dvorani prvič zaiskrilo v končnici šeste minute, ko je celjski zunanji igralec Mlakar po grobem prekršku nad Domnom Tajnikom najprej prejel rdeči karton, nato pa sta mu sodnika Miran Teršek in Aljoša Žibret zaradi neprimerne reakcije pokazala še modri karton, kar pomeni, da Mlakarja ne bo v celjskem kadru na naslednji tekmi proti Kopru, ob tem pa sledi še dodatni disciplinski postopek zoper njega s strani Rokometne zveze Slovenije.

To je Toskićeve izbrance še bolj podžgalo, z odlično obrambo in učinkovitim napadom so si v 16. minuti prek Tadeja Mazeja prvič na dvoboju priigrali tri gole prednosti (9:6), a so gostitelji potrebovali le dve minuti, da so jim povsem zadihali za ovratnik (9:8).

Alem Toskić se je veselil zmage v Velenju. FOTO: RK Gorenje. FOTO: Jan Gregorc/RK Gorenje

V 20. minuti je bila Rdeča dvorana znova na nogah. Za novo razburjenje je poskrbel gostujoči krožni napadalec Suholežnik, ki je storil še en grob prekršek nad Tajnikom, po njem je sodniška naveza iz Zasavja pokazala še drugi rdeči karton na tekmi.

Celjani so do konca polčasa narekovali ritem, tako kot na nedavnem obračunu proti nemškemu rokometnemu velikanu iz Kiela sta vnovič blestela vratar Gal Gaberšek in Vlah, ki sta med najbolj zaslužnima za vodstvo s 16:13.

Rokometaši iz mesta grofov so šolsko odigrali drugi polčas. V vseh segmentih igre so bili korak pred Velenjčani, sredi drugega polčasa so si priigrali kar devet golov prednosti (28:19) in z nasmehom na obrazih odigrali končnico dvoboja. V celjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Mazej in Vlah, ki sta dosegla po šest golov. V velenjski je bi strelsko najbolj razpoložen Matic Verdinek z osmimi zadetki, pet jih je dosegel Tilen Sokolič.