Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 26.02.2023 20:05:30

Za konec letošnje sezone ICEHL še visok poraz zmajev

Martin Metelko
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi zadnjega, 52. kroga rednega dela lige ICEHL na gostovanju izgubili z italijanskim Pustertalom z 2:7 (0:1, 1:4, 1:2).

Pustertal - SŽ Olimpija 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)
* Dvorana Intercable, gledalcev 2135, sodniki: Piragić, Sternat (glavna), Seewald, Snoj.
* Strelci: 1:0 Archambault (Ahl, 2.), 2:0 Hannoun (Harju, Spencer, 21.), 3:0 Ege (Archambault, 24.), 4:0 Harju (Hannoun, 26.), 4:1 Zajc (32.), 5:1 Catenacci (Ahl, Spencer, 35.), 5:2 Sodja (Šturm, 42.), 6:2 Harju (Hannoun, 43.), 7:2 Andergassen (Deluca, Roy, 56.)
* Kazenske minute: Pustertal 8, SŽ Olimpija 8 minute.

Hokejisti Olimpije so odigrali še zadnjo tekmo v tej sezoni regionalne hokejske lige ICE. Danes so v Italiji proti Pustertalu, ki se na lestvici nahaja le mesto višje od Ljubljančanov, doživeli še skupno 35. poraz in končali na predzadnjem 12. mestu.

Za zmaji so na zadnjem mestu zaostali le hokejisti Vorarlberga. Že nekaj časa pa je bilo jasno, da se Olimpiji ne bo uspelo uvrstiti med prvih desetih ekip, ki napredujejo v končnico.

Glede na to, da so se Ljubljančani v zadnjih tednih odločili za pomladitev ekipe in se odrekli večini tujcev, tudi danes proti neposrednemu nasprotniku na lestvici ni bilo visokih pričakovanj.

Domačini so hitro na začetku dvoboja povedli, ko so izkoristili zgodnjo igro z igralcem več na ledu in je zadel Olivier Archambault. Olimpija se je nato do konca prve tretjina borila in bila enakovreden nasprotnik, a do zadetka ni prišla.

Tudi drugo tretjino so Italijani odprli eksplozivno in po vsega 22 sekundah podvojili prednost, ko je zadel Dante Hannoun. Le tri minute zatem je bil za 3:0 natančen še Wyatt Dale Ege.

A zadetkov v tej tretjini še ni bilo konec. Po dobrih petih minutah so hokejisti Pustertala vodili že s 4:0 po golu Pera Johana Harjuja. Nato je do prvega zadetka prišla tudi Olimpija, ko je Miha Zajc znižal zaostanek. Toda domačini so bili v drugi tretjini zelo natančni in prednost štirih zadetkov hitro obnovili. Za 5:1 je zadel Daniel Catenacci.

Tudi zadnja tretjina je postregla s hitrima zadetkoma. Jaka Sodja je najprej po slabih dveh minutah znižal na 2:5, štirideset sekund kasneje pa je še drugič na tekmi zadel Harju. Pet minut pred koncem dvoboja je še zadnji gol za domačine dosegel Raphael Andergassen.

Liga ICE se bo zdaj nadaljevala s končnico. Prvih šest ekip je neposredno že uvrščenih v četrtfinale, medtem ko bodo ekipe od 7. do 10. mesta igrale v tako imenovani predkončnici, po kateri bosta znana še preostala četrtfinalista. Ta dvoboja se bosta igrala na dve dobljeni zmagi, od četrtfinala naprej pa moštva igrajo na štiri zmage.

Značke: hokej, sta