Luka Mitrović je bil neustavljiv na derbiju vodilnih ekip. Foto: Liga ABA

Trener črno-belih Željko Obradović je bil le v tretji četrtini zadovoljen z igro svojih izbrancev. Le Alen Smailagić in Dallas Moore sta presegla 10 točk. Crvena zvezda, ki ima v Evroligi štiri zmage po devetih krogih, je prikazala odlično predstavo. Najboljši strelec derbija je bil 204 cm visoki Luka Mitrović (16 točk). Oba beograjska velikana imata zdaj sedem zmag in en poraz v Ligi ABA.

Dvorana Aleksandra Nikolića je bila polna. Navijači Crvene zvezde so pripravili izjemno vzdušje. Foto: Liga ABA

Partizan dosegel le 8 točk v prvi četrtini
Rdeče-beli, ki so imeli glasno podporo s tribun, saj so bili v vlogi gostitelja, so odlično igrali v obrambi. Kevin Punter je s polaganjem dosegel prvi koš za Partizan po več kot štirih minutah igre. Zvezda je prvo četrtino dobila s 15:8.

V drugi četrtini se je Partizan po trojki Smailagića približal na 25:21, a je razigrani Mitrovič poskrbel, da je Crvena zvezda odšla na odmor z enajstimi točkami naskoka (32:21).

Moore vrnil črno-bele v igro
Sredi tretje četrtine je kazalo, da je Partizan že v izgubljenem položaju (42:25), vendar se je z delnim izidom 15:3 vrnil v igro. Američan Moore je nanizal pet točk in po 30 minutah je Crvena zvezda vodila le še s 47:40.

Zvezda s serijo trojk do zanesljive zmage
Rdeče-beli so se razleteli po parketu na začetku zadnje četrtine. Austin Hollins, Ognjen Dobrić in Branko Lazić so zadeli za tri točke. Pet minut pred koncem je prednost močno narasla (65:44) in Partizan se ni več nevarno približal.