Tamara Zidanšek se je od najmočnejšega ženskega teniškega turnirja v Portorožu poslovila v osmini finala. Za uvrstitev med najboljšo osmerico se je sicer v sredo na osrednjem igrišču borila dve uri in 37 minut, potem pa priznala premoč Ani Bogdan. Romunka je bila boljša s 6:1, 6:7 (5), 6:1 ter po zmagi nad Aljo Tomljanović potrdila odlično formo. Dvoboj se je ves čas nagibal na stran Ane Bogdan, nekaj upanja v slovenski tabor pa je vlil, ko je Konjičanka dobila drugi niz v podaljšani igri. V odločilnem nizu je imela lanska polfinalistka Rolanda Garrosa nekaj priložnosti, ki jih ni izkoristila, tudi raven njene igre pa ni bila tako kakovostna, da bi lahko z uvrstitvijo v četrtfinale ponovila lanski uspeh na domačem turnirju serije WTA 250.

Kraševec zadovoljen

Tamara Zidanšek je v tej sezoni prevetrila ekipo, v Portorožu pa ji je pri pripravi in vodenju pomagal selektor slovenske reprezentance v pokalu Billie Jean King Andrej Kraševec. Kratko sodelovanje je bilo uspešno. Kot nam je v sredo po dvoboju povedal Kraševec, se bosta v teh dneh usedla, analizirala dvoboje ter se ozrla v bližnjo prihodnost. Ne gre pozabiti, da slovensko žensko reprezentanco sredi novembra čaka izjemno pomembna reprezentančna akcija, ko bo v pokalu Billie Jean King igrala prvi krog kvalifikacij za vstop v svetovno skupino. Zaenkrat vse kaže, da bo dvoboj v Ljubljani, lokacija pa je zaenkrat še neznanka.

»Ana Bogdan igra podobno kot Tamarina tekmica v prvem krogu. V dvoboj je Tamara vstopila premalo agresivno, se je pa obrestovala sprememba taktike v drugem nizu. Tretji niz je bil precej bolj izenačen, kot kaže rezultat. V prvih štirih igrah je imela Tamara številne priložnosti, zadnji dve igri pa sta trajali skoraj dvajset minut, obe pa sta šli v korist tekmice,« je pojasnil Andrej Kraševec ter zaključil: »Všeč mi je, ker se Tamara pobira po slabši sezoni. Upam, da se bo do novembra še dvignila, saj nas čaka izjemno pomemben dvoboj.«

Po 15 urah spet na igrišču

Tamara Zidanšek je izmed šestnajsterice najboljših v Portorožu v osmino finala napredovala kot predzadnja, potem ko je zadnji dvoboj prvega kroga potekal v sredo. Konjičanka je Rusinjo Anastasio Zaharovo strla po uri in pol, potem ko je bila boljša s 6:4, 6:4. Dvoboj je na centralnem igrišču trajal kar do pol polnoči. »Nasprotnica je odigrala soliden dvoboj, tako da sem morala garati za zmago. Morda je bilo navzven res videti, da sem zmagala na izkušnje, a sem vsako točko prigarala. Igrati pred domačimi navijači, ki so me bučno spodbujali pozno v noč in ves dan čakali na moj dvoboj, za kar se jim zahvaljujem, je drugačno kot na drugem koncu sveta. Po zmagi sem doživela zadoščenje, da sem se jim oddolžila na najboljši način,« je povedala Tamara Zidanšek, ki je imela kot domačinka možnost, da bi dvoboj drugega kroga igrala v četrtek, ne pa 15 ur po uvrstitvi v osmino finala.

»Odločitev, kdaj bom igrala, ni bila lahka. Odločila sem se na podlagi svoje fizične pripravljenosti, saj menim, da imam dovolj kondicije, da se pripravim na naslednji dvoboj. Drugi razlog je bil, da je od četrtka naprej v Portorožu slaba vremenska napoved, zato je velika možnost, da se bodo dvoboji prekinjali, čakanje na tekme in ves čas stanje pripravljenosti pa je zelo utrujajoče. Že v torek se mi je pošteno vleklo, čeprav smo teniški igralci navajeni na takšne trenutke,« je svojo odločitev pojasnila Konjičanka.