šport

V Rogaški Slatini drugi poraz v državni ligi

5.12.2023 | 08:10 | STA; M. K.

Rogaška Slatina - Košarkarji Krke so gostovali v Rogaški Slatini in doživeli drugi poraz v Ligi NKBM.

Košarkarji Rogaške so v zaostali tekmi 9. kroga lige Nova KBM Krko premagali s 84:80 (20:21, 40:38, 65:60).

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 120, sodniki: Mohorič (Velenje), Rener (Koper), Milanović (Kranj).

* Rogaška: Tabak 15 (2:2), Močnik 6, Božak 6, Session 19 (6:7), Jugovac 6 (0:1), Čebular 11, Kotnik 4, Sikiraš 17 (1:2).

* Krka: Hamilton 8 (1:1), Stergar 12 (3:4), Bačvić 7 (2:2), Cerkvenik 4 (1:2), Jurković 9 (1:2), Špan 10 (2:2), Škedelj 18 (5:6), Macura 12 (2:4).

* Prosti meti: Rogaška 9:12, Krka 17:23.

* Met za tri točke: Rogaška 11:29 (Čebular 3, Božak 2, Močnik 2, Sikiraš 2, Tabak, Session), Krka 9:25 (Škedelj 3, Špan 2, Hamilton, Stergar, Bačvić, Cerkvenik).

* Osebne napake: Rogaška 26, Krka 16.

* Pet osebnih: Macura (36.), Sikiraš (38.).

Za Novomeščane je to četrti poraz na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih, hkrati pa drugi v zadnjih treh krogih lige Nova KBM.

Za Krko je bila to jubilejna dvajseta tekma v sezoni 2023/24. V domačem prvenstvu ima izkupiček 8-2, v regionalnem tekmovanju pa zrcalno sliko 2-8.

Rogaška se je zasluženo veselila pete zmage, saj je bila vseh 40 minut dovolj pogumna in zbrana, da je v zaključku tekme na krilih Patrika Tabaka ubranila nalet gostov. Slednji je zadel trojko dve minuti pred koncem za 82:74 ter bil natančen v prodoru minuto pred koncem, potem ko so se gostje po dveh trojkah Mihe Škedelja (18 točk, trojke 3:3) približali na vsega dve točki zaostanka (82:80).

Tabak je tekmo končal s 15 točkami, 10 skoki in 7 podajami. Dvojni dvojček je imel tudi Njegoš Sikiraš (17 točk, 10 skokov), pri strelec tekme pa je bil Jordan Session z 19 točkami.

Krkaši so v Ligi Nova KBM z osmimi zmagami in dvema porazoma skupaj s Heliosom na vrhu lestvice. Naslednja  tekma jih čaka že v petek, 8. 12., ob 18.00, ko bodo v 11. krogu AdmiralBet ABA lige gostili drugouvrščeno Igokeo.

Dva dni kasneje, v nedeljo, 10. 12., pa bodo v okviru Lige Nova KBM gostovali pri Hopsih na Polzeli.

* Izidi, 10. krog:

- sreda, 15. november:

Šentjur - Krka 90:91 (14:27, 39:47, 58:65, 83:83)

- petek, 1. december:

GGD Šenčur - ECE Triglav 92:75 (24:19, 50:40, 73:54)

- sobota, 2. december:

Rogaška - Ilirija 63:94 (13:20, 29:49, 48:73)

- ponedeljek, 4. december:

Kansai Helios - Hopsi Polzela 78:66 (15:15, 33:40, 60:50)

Terme Olimia - LTH Castings 88:91 (21:25, 46:49, 72:73)

- zaostala tekma 9. kroga (4. 12.):

Rogaška - Krka 84:80 (20:21, 40:38, 65:60)

10. ECE Triglav           10   2   8   721:788  12

* Opomba: Tekma med Ilirijo in Rogaško je bila zaradi kršenja pravil registracije igralcev Rogaške registrirana z 20:0 v korist Ilirije.