Daria Kasatkina teniški globus

Sobota, 27. 8. 2022, 8.41

Teniški globus, 27. avgust 2022

Kasatkina v boj za drugo avgustovsko zmago

Daria Kasatkina | Rusinja Darja Kasatkina se bo v finalu teniškega turnirja v Granbyju pomerila z Avstralko Dario Saville. | Foto Reuters

Rusinja Darja Kasatkina in Avstralka Daria Saville sta finalistki ženskega teniškega turnirja WTA v kanadskem Granbyju, kjer sta nastopali tudi Kaja Juvan in Tamara Zidanšek. Za Kasatkino bo finale priložnost za drugo zmago v avgustu, potem ko je pred tedni dobil turnir Silicon Valley Classic.

Darja Kasatkina je neposredno pred odprtim prvenstvom ZDA potrdila izjemno formo, Parryjeva pa je bila povsem nemočna na njen prvi servis. V prvem nizu je Francozinja še osvojila dve igri, v drugem pa ji je 25-letna prvopostavljena Rusinja "zavezala kravato". Kasatkina se bo borila za šesto turnirsko zmago v karieri.

Devetopostavljena Daria Saville, v Moskvi rojena Avstralka bolj znana ljubiteljem tenisa kot Darja Gavrilova, pa je dvoboj z Ukrajinko Marto Kostjuk, ta je v uvodnem krogu ugnala Zidanškovo, dobila brez boja, ker je slednja dvoboj predala. Za Saville bo to peti finale v karieri, edino turnirsko zmago pa si je priigrala letos v New Havenu.

Izida:
- polfinale:
Darja Kasatkina (Rus/1) : Diane Parry (Fra) 6:2, 6:0;
Daria Saville (Avs/9) : Marta Kostjuk (Ukr/10) b.b.

V Clevelandu za naslov Samsonova in Sasinovič

Finalistki ženskega teniškega turnirja WTA v Clevelandu sta Rusinja Ljudmila Samsonova in Belorusinja Aliaksandra Sasinovič.

Sedmopostavljena Sasinovičeva je morala odigrati maratonski dvoboj, preden je po dveh urah in 51 minutah premagala osmopostavljeno Francozinjo Alize Cornet s 6:7 (5), 7:5, 6:3. Veliko lažje delo je imela Samsonova, ki je Američanko Bernardo Pera odpravila po vsega 52 minutah s 6:1 in 6:2.

Čeprav je 28-letna Sasinovičeva dobro znana v svetu ženskega tenisa, pa se bo še enkrat več borila za prvo turnirsko zmaga na seriji WTA. Doslej je bila v finalu trikrat, a v Seulu 2015, Brisbane 2018 in januarja lani v Melbournu na pripravljalnem turnirju za Australian Open vselej izgubila.

Samsonova bo v finalu nastopila tretjič, doslej pa je 25-letna Rusinja zmagala v obeh finalih, v katere se je uvrstila. Lani je bila najboljša na odprtem prvenstvu Nemčije, pred tremi leti pa v Washingtonu.