Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Podčetrtek brez uspeha proti Heliosu

Košarkarji Podčetrtka so se v 11. krogu državnega prvenstva pomerili s Heliosom. Podčetrtčani so proti favoriziranemu tekmecu še drugič v tej sezoni klonili.

Terme Olimia Podčetrtek : Helios Suns 77:96 (23:23) (14:28) (23:25) (17:20)

Podčetrtek: Kosič 21, Atanacković 20, Čebular 10, Škorjanc 8, Muratović 6, Švigelj 5, Tadić 4, Struger 3
Helios: Luke 16, Tunstall in Oman 15, Mahkovic in Bačvič 14, Buljević 8, Ferme in Mirtič 6, Zemljič 2

Prva tekma teh dveh ekip v letošnji sezoni je bila izenačena vse do konca srečanja, kjer so na koncu slavili Domžalčani. Tudi tokrat se je pričelo izenačeno. Ekipi sta bili po koncu prve četrtine rezultatsko poravnani (23:23).

Na začetku druge četrtine so gostje z delnim izidom 0:20 ušli na visokih 20 točk prednosti (23:43) in s tem že nekako odgovorili na vprašanje o zmagovalcu. Uspešnejši so bili nato tudi v tretji in zadnji četrtini. S tem so prišli do zanesljive zmage v Podčetrtku z izidom 77:96.

Davor Brečko, trener Podčetrtka je po tekmi povedal:

“Danes nismo uspeli presenetiti ekipe Heliosa. Po dobrem začetku, povedli smo z 9:2, smo v peti minuti padli v “črno luknjo”. Zgrešili smo veliko “zicerjev”, mislim da osem v desetih minutah. Helios je tako izkušena ekipa, da je to s pridom izkoristila. Dosegli so nekaj lahkih košev, obrnili rezultat v svojo korist in se razigrali. Danes so imeli tudi odličen met za tri točke. Žal smo mi storili začetniške napake, poskusili smo z rotacijami, ampak danes se ni izšlo.”

Podčetrtčani so vknjižili 6. poraz v tej sezoni, kar jih uvršča na 5. mesto na tabeli. Naslednja preizkušnja jih čaka 24. decembra, ko gostijo Šenčur.