Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

ue
ue
0 30.04.2022 19:39:10

JEZNI JÜRGEN KLOPP! Liverpool moral proti Newcastlu igrati že zgodaj popoldne, njegovi varovanci so ...

Manchester City in Liverpool v angleški ligi nadaljujeta z uspehi in izenačenim bojem za naslov državnega prvaka.

V 35. krogu sta oba nadigrala svoje tekmeca in zabeležila zmagi, Liverpool je v gosteh z 1:0 ugnal Newcastle, City pa je bil prav tako v gosteh s 4:0 boljši od Leedsa, s tem pa zadržal točko prednosti pred Liverpoolčani.

Nogometaši Liverpoola so v Newcastlu odigrali nasploh prvo tekmo tega kroga in še trinajstič na zadnjih 14 tekmah zmagali. Trener gostov Jürgen Klopp se je pritoževal nad zgodnjim začetkom tekme, saj naj bi imeli njegovi varovanci premalo časa, da bi si povrnili moči po sredini tekmi lige prvakov proti Villlarrealu. Zaradi tega je precej premešal ekipo, na klopi je za razliko od tekme proti Špancem pustil kar pet nogometašev. A spet se je izkazalo, da imajo Liverpoolčani široko klop, saj so bili večji del tekme boljši tekmec, poleg zadetka so zapravili še precej lepih priložnosti.

Edini gol je v 19. minuti po podaji Dioga Jote dosegel Naby Keita, po mnenju domačih po spornem dogodku. Menili so, da je James Milner pred tem storil prekršek. Sodniška piščalka je ostala nema, opozorila ni bilo niti iz sobe za VAR, tako da je gol obveljal. Tudi v nadaljevanju so bili Kloppovi varovanci nevarnejši, najlepši priložnosti sta zapravila Jota in Sadio Mane, domači pa so sicer dosegli gol, ki pa so ga sodniki zaradi nedovoljenega položaja upravičeno razveljavili.

Tudi Pep Guardiola je odpočil nekatere igralce, tudi Belgijca Kevina de Bruynea, a njegova ekipa je vseeno zanesljivo zmagala v Leedsu. Prvo priložnost so sicer imeli domači, ker je niso izkoristili, je v 13. minuti sledila kazen, ko je prosti strel izvedel Phil Foden, Rodri pa je z glavo premagal domačega vratarja; 1:0 je bil izid polčasa, v drugem delu pa so nato mrežo domačih napolnili Nathan Ake, Gabriel Jesus in Fernandinho.

V tem krogu se je dokončno od lige poslovil Norwich, ki je z 0:2 izgubil na gostovanju pri Aston Villi, povsem blizu izpada pa je tudi Watford, ki je moral priznati premoč neposrednemu tekmecu Burnleyu, izid je bil 1:2. Watford do konca lahko rešijo le same zmage in še izboljšanje razlike med danimi in prejetimi goli.