ACH Volley vodil z 2:0, a po preobratu ostal praznih rok

Ljubljana, 12. 02. 2020 20.29 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
T.Š./STA
0

Odbojkarji ACH Volleyja so v petem krogu skupinskega dela Lige prvakov gostili moštvo Berlin Recycling Volleys. V dvorani Tivoli so gostitelji povedli z 2:0 v nizih, a so gostje pripravili preobrat in na koncu slavili s 3:2.

ACH Volley je v Tivoliju izgubil po petih nizih.
ACH Volley je v Tivoliju izgubil po petih nizih. FOTO: Damjan Žibert
Odbojkarji ACH Volleyja so se v dvorani Tivoli pomerili z nemškim moštvom. Na prvi medsebojni tekmi obeh tekmecev so Berlinčani v domači dvorani gladko premagali Ljubljančane s 3:0 v nizih, tokrat so želeli oranžno-modri odbojkarji nemške prvake zmagati in jim vrniti za poraz. Že pred tekmo je bilo jasno, da Ljubljančani nimajo več možnosti za napredovanje, dve točki pa za uvrstitev med najboljših osem evropskih ekip nista zadostovali niti Nemcem.

Ljubljanska zasedba pod vodstvom trenerje Matije Pleška je izvrsto začela tekmo, dobila prvi in nato še drugi niz, nato pa se je ustavilo. Gostje so dobili tretjega in še četrtega, nato pa tudi odločilnega petega za zmago s 3:2 v nizih. Odločilni trenutki skrajšanega petega niza so prišli pri zaostanku Nemcev 7:9, ko so na krilih Francoza Pierra Michela Pujola, ki je dosegel dva asa, dobili štiri zaporedne točke. Po napaki Vučićevića za 10:13 pa se je že slutilo, da se bo tekma končala s porazom Slovencev. Za Berlin je to druga zmaga v sezoni, ljubljanski odbojkarji ostajajo pri eni.

V Ligi prvakov sta se pomerila ACH Volley in Berlin Recycling Volleys.
V Ligi prvakov sta se pomerila ACH Volley in Berlin Recycling Volleys. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so tekmo pred 2500 gledalci odlično začeli. Z zanesljivim sprejemom in tveganjem na servisni črti so povedli z 2:0 v nizih, a nato se jim je ustavilo. Trener nemške ekipe je zamenjal nekaj igralcev, kar se mu je obrestovalo. "Rezervisti" so začeli izvajati večji pritisk z začetnimi udarci, razigral se je tudi nemški blok, tako da je sledil preobrat ter zmaga Nemcev, druga v letošnjih medsebojnih tekmah. ACH Volley, ki je s tremi točkami zadnji v skupini, bo ligo prvakov končal čez 14 dni, ko bo gostil vodilno ekipo skupine Novi Urengoj.

Trener Pleško je po tekmi povedal: "Vedno je lahko biti general po bitki. Lahko tudi sebe vprašam, če sem naredil vse prav. A vsak, ki je stopil na igrišče, je naredil vse, da bi pripomogel k današnji zmagi. Žal nismo bili uspešni, čestitke Berlinu. Če se zamenja podajalca, lahko zamenjaš slog igre. To je izkušeni Pujol naredil, igra hitreje, potem pa je bilo malo drugače, malo drugače smo odreagirali in zaspali. A za nas je bilo igrati v rdečih obratih, tako kot v prvih dveh nizih, zelo težko. Sprejem je bil dober tudi v zadnjem nizu, a prodornost v napadu je manjkala, ni bilo moči. Pohvala nemški ekipi, igrali so v obrambi, rešili nekaj nemogočih žog. S tem so se dvignili, mi pa žal nismo mogli več."