Štefan Hadalin se želi tretjič v letošnji zimi prebiti med dobitnike točk za svetovni pokal.  Foto: EPA
Štefan Hadalin se želi tretjič v letošnji zimi prebiti med dobitnike točk za svetovni pokal. Foto: EPA

Najboljši slalomist sezone Lucas Braathen je moral zaradi težav s slepičem na operacijo in ga ne bo na startu. Zelo vprašljiv je tudi njegov nastop na slalomu za svetovno prvenstvo, ki bo na sporedu 19. februarja.

22-letni Norvežan je v tej sezoni zmagal na slalomih v Val d'Iseru in Adelbodnu. Na zadnjih treh preizkušnjah v tej disciplini je osvojil tretje mesto. V skupnem seštevku slaloma ima pred rojakom Henrikom Kristoffersenom 41 točk prednosti.

Na nočnem slalomu v Schladmingu prejšnji torek je bil najboljši Franoz Clement Noel, ki bo na domačem prizorišču še posebej motiviran.

Prestižni slalom v Kitzbühelu je dobil Švicar Daniel Yule, ki za Braathenom zaostaja za 96 točk in ki ga lahko z zmago v soboto prehiti.

Hadalin je v seštevku slaloma na 38. mestu. 18 točk je osvojil za 14. mesto v Adelbodnu, v Wengnu pa je dodal še štiri točke. Na zadnjih dveh slalomih v Avstriji je ostal brez točk.

Hadalin: Želja je prazna glava, čisto srce in dobro smučanje
"Na treningih v zadnjih dneh so bili občutki dobri in zavoji na ravni, ki si jo želim, me pa vnovič čaka izziv tekme, ki se ga veselim, in naredil bom najboljše, kar bom lahko. Z materialom napredujemo. Za Chamonix je moja želja prazna glava, čisto srce in dobro smučanje, potem bo tudi izid temu primeren," je napovedal Hadalin, ki bo imel startno številko 32.

Prva vožnja bo na sporedu ob 9.30, druga pa ob 12.30. Zaradi prekrivanja druge vožnje moškega slaloma in ženskih skokov iz Willingena bo druga vožnja v živo na MMC TV.