Šport > Nogomet
1975 ogledov

Karim, Karim, Karim: nora madridska noč vzela Parižane!

Karim Benzema Real Madrid PSG Epa
V Madridu in Manchestru sta bili odigrani povratni tekmi osmine finala Lige prvakov.

Real Madrid je na stadionu Santiago Bernabéu s tremi zadetki Karima Benzemaja v drugem polčasu premagal Paris Saint-Germain (3:1) in izničil zaostanek 1:0 s prve tekme v Franciji.

Madridčani so lovili minimalen zaostanek s prve tekme, toda nevarnejši so bili Francozi, predvsem junak prvega obračuna Kylian Mbappé, ki se je v 34. minuti veselil vodstva, a je bil pred tem njegov soigralec v prepovedanem položaju. Toda Mbappé je udaril znova v 39. minuti, ko je prišel v kazenski prostor malce po levi strani in žogo ob bližnji vratnici poslal v mrežo za 1:0. Španci so tudi imeli nekaj nevarnih strelov, toda ne dovolj dobrih za Gianlugija Donnarummo.

V drugem polčasu so sodniki Mbappéju razveljavili nov zadetek zaradi prepovedanega položaja, Parižani pa so bili še naprej nevarnejši. Toda v 61. minuti so se Španci vrnili v igro, ko je Donnarumma podaril žogo tekmecem, na koncu pa je Benzema poskrbel za zadetek. Takoj zatem je Benzema za malenkost zgrešil cilj s strelom z glavo, v 72. minuti je žogo čez gol poslal Vinícius Júnior, nato pa je razpoloženi 34-letni Benzema postavil dvoboj na glavo.

V 76. in 78. minuti je namreč na hitro dosegel dva gola in poskrbel za vodstvo s 3:1 ob vse številnejših usodnih napakah Francozov v obrambi. Tako so bili v tem trenutku Španci v četrtfinalu, Parižani pa si niso opomogli od šoka, Leo Messi je v sodniškem dodatku sicer le malce zgrešil s prostega strela, in končali tekmovanje.

Daichi Kamada Betis Eintracht Liga Evropa Šport Nemci in Francozi zasedli Pirenejski polotok

Manchester City Sporting Lizbona | Avtor: Epa Epa

Manchester City in lizbonski Sporting sta se na stadionu Etihad razšla z remijem (0:0). Zanesljivo so napredovali Angleži, ki so na Portugalskem slavili z 0:5.

Tokrat Cityju kljub terenski prevladi v prvem polčasu ni uspelo zatresti Sportingove mreže, jo je pa nato že v 47. minuti Gabriel Jesus, a so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja. City je bil tudi pozneje boljši, a sta mreži ostali nedotaknjeni.

Je pa v drugem polčasu Pep Guardiola ponudil priložnost 36-letnemu vratarju Scottu Carsonu, ki je drugič zaigral v Ligi prvakov. Prvič je v njej v dresu Liverpoola igral pred 16 leti in 338 dnevi, kar je najdaljše časovno obdobje med nastopoma v elitnem evropskem klubskem tekmovanju.

Samir Handanović Diogo Jota Liverpool Inter Liga prvakov Šport Inter pretil, Bayern silovit: Handanović in Šeško izpadla