11-28 (G) Cameroon-Serbia( id: 3854600), Tekma v živo, Vse (goli, menjave, kartoni)
Kamerun se je po zaostanku z 1:3 vrnil v 150 sekundah. Foto: Reuters

Kakšna tekma! Na vodstvo Kameruna po pol ure je Srbija odgovorila z dvema goloma v 150 sekundah sodnikovega dodatka k prvemu polčasu. Najprej je zadel Strahinja Pavlović, nato še Sergej Milinković-Savić. Prednost je v 53. minuti povišal prvi srbski strelec Aleksander Mitrović. Toda afriški levi se niso predali. Vrnili so se z dvema goloma – ne boste verjeli – v razmiku 150 sekund. Natanko toliko, kot so Srbi potrebovali ob koncu prvega dela. Junak je bil rezervist Vincent Aboubakar, ki je najprej z lobom ukanil srbskega vratarja v 64. minuti, nato pa še podal Ericu Maximu Choupo Motingu za končnih 3:3.

Tudi v preostanku tekme je šlo na nož. Nevarne akcije so se vrstile na obeh straneh, a izid se ni spremenil. Še najbližje odločitvi je bil Mitrović, ki je v 88. minuti iz ugodnega položaja streljal mimo gola.

Kamerun je na svetovnih prvenstvih prekinil niz osmih porazov. Če bi izgubil še proti Srbiji, bi izenačil neslaven rekord Maroka.

Vratnica Mitrovića v deseti minuti

Sergej Milinković Savić je povedel Srbijo v vodstvo z 2:1. Foto: EPA

Po izenačujočem začetku so prvi zagrozili Srbi. V 10. minuti je najboljši srbski strelec Aleksandar Mitrović v kazenskem prostoru preigral Nouhouja Toloja in streljal s petih metrov z desne strani. Njegov zaviti strel z levico je zadel nasprotno vratnico. Centimetri so ločili Srbe od vodstva.

Mitrović je bil v glavni vlogi tudi šest minut pozneje. Po neposrečenem izbijanju kamerunske obrambe je prišel do žoge v območju enajstmetrovke. Neoviran je močno streljal, a je žoga švignila za las mimo leve vratnice.

Dinamičen začetek je ponudil priložnost tudi Kamerunu. Z desne strani je v 19. minuti streljal Pierre Kunde, toda vratar Vanja Milinković-Savić je bil na mestu.

Kamerun po zaostanku z 1:3 do točke proti Srbiji

Pozabljeni Castelletto zabil z enega metra

Aleksandar Mitrović je dosegel en gol, a je zapravil številne priložnosti in med drugim zadel tudi vratnico. Foto: Reuters

Kamerun je nepričakovano povedel v 29. minuti. Po predložku iz kota je bil v skoku najvišji Nicolas Nkoulou, ki je z glavo podaljšal žogo do Jean-Charlesa Castellettoja. Branilec Nantesa se je znašel popolnoma sam na drugi vratnici in žogo z nogo z enega metra potisnil v gol za prvi reprezentančni gol v karieri.

Srbi so v nadaljevanju napadali, Kamerun pa je poskušal s protinapadi. V enem izmed teh je v 43. minuti dvakrat s 16 metrov poskusil Kunde. Njegov prvi strel je srbski vratar odbil, drugič pa je žoga zletela mimo gola.

Srbski preobrat v sodnikovem podaljšku

Srbija je izenačila v prvi minuti šest minut dolgega sodnikovega dodatka. Po prekinitvi je predložek v kazenski prostor poslal Dušan Tadić. Najvišji v kazenskem prostoru je bil Strahinja Pavlović, ki je z glavo matiral Devisa Epassyja. Ta je v zadnjem trenutku zamenjal Andrea Onano, ki se je sprl s selektorjem. Kamerunci si še niso opomogli po izenačenju, ko so Srbi povedli. V glavni vlogi je bil Sergej Milinković-Savić, ki je močno in natančno streljal z roba kazenskega prostora za drugi gol v dveh minutah in pol sodnikovega dodatka.

Mitrović kronal najlepšo akcijo na tekmi

Kmalu po začetku drugega dela je Srbija povedla s 3:1. To je bila prekrasna akcija, ki jo je začel Mitrović, v njej pa so sodelovali še Tadić, Filip Kostić in Andrija Živković. Četverica je s podajami premešala kamerunsko obrambo. Žoga je na koncu prišla do Mitrovića, ki mu s petih metrov ni bilo težko zadeti prazne mreže.

150-sekundno kamerunsko maščevanje

Ko je kazalo, da je odpor Kameruna zlomljen, so se petkratni afriški prvaki dvignili kot feniks iz pepela. V 64. minuti je najprej izid znižal rezervist Vincent Aboubakar, ki se je izognil prepovedanemu položaju in z lobom premagal vratarja Milinković-Savića. Sprva je kazalo, da je bil prepovedani položaj, sodnik je dvignil zastavico, toda VAR je pokazal, da je bilo vse po pravilih. Le dve minuti pozneje se je med strelce vpisal še Eric Maxim Choupo-Moting po podaji z desne strani zlatega rezervista Aboubakarja.

3 0 1 2 5:8 1

Riddle: Opinion Poll - Katero tekmo bi si raje ogledali v zadnjem krogu v skupini G?