Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 07.05.2023 20:04:01

Celjani v Ormožu suvereno do 22. pokalne lovorike

alesfevzer.com
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zmagovalci pokala Slovenije v sezoni 2022/23. Na finalni tekmi zaključnega turnirja v Ormožu so zanesljivo premagali domači Jeruzalem s 35:24 (19:14) in osvojili 22. pokalno lovoriko.

Celje PL - Jeruzalem Ormož 35:24 (19:14)
* Dvorana Hardek, gledalcev 750, sodnika: Žibret in Teršek.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Belkaied, Gaberšek, Strmljan 5, Mazej 5, Cokan 5 (2), Marguč 2, Antonijević, Ivanković 1, Janc, Muhović, Žabić 4, Mlakar 3, Vlah 7 (2), Martinović 1, Suholežnik 2.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Zemljič, Munda 1, Bogadi 1, Pungartnik 1, Vincek, Žuran, Hebar, Šulek 3, Kosi 4 (1), Ćirović 5 (1), Krabonja 2, Kolmančič 5, Škrinjar 2.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (4), Jeruzalem Ormož 5 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14, Jeruzalem Ormož 12 minut.
* Rdeči karton: /.

Celjanom se v tej sezoni nasmiha dvojna krona. V ligi NLB imajo tri kroge pred koncem štiri točke več od drugouvrščenih Trebanjcev in pet od tretjeuvrščenih Velenjčanov.

Na dosedanjih pokalnih tekmovanjih so bili najbolj uspešni prav rokometaši iz mesta grofov. Na zmagovalni oder so se povzpeli kar 22-krat, po trikrat sta zmagala Koper in Gorenje Velenje, po enkrat pa Gold Club Hrpelje in Prule 67.

V sezonah 2019/20 in 2020/21 ni bilo pokalnega tekmovanja zaradi pandemije novega koronavirusa.

Celjani so na letošnjem turnirju v Prlekiji v polfinalu premagali Koprčane z 31:29, Ormožani pa na drugem sobotnem obračunu Novomeščane s 26:22.

Celjani so takoj zagospodarili v dvorani na Hardeku. V uvodnih petnajstih minutah so izbranci srbskega strokovnjaka na celjski klopi Alema Toskića motivirane gostitelje zasenčili v vseh prvinah igre.

Na vratih je blestel Nebojša Bojić, ki je med 3. in 12. minuto svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, njegovi soigralci v polju pa so si medtem že priigrali lepo prednost petih golov (7:2).

Do konca polčasa njihova prevlada več ni bila tako izrazita. Prleki so se jim po golu Nika Ćirovića v 21. minuti približali na dva gola (9:11), v končnici prvega polčasa pa so Celjani znova zaigrali tako kot znajo in se na velik odmor podali s prednostjo petih golov (19:14).

Papirnati favoriti tega dvoboja iz Celja so v začetku druge polovice tekme takoj oplemenitili svojo prednost. V 37. minuti je reprezentančni krožni napadalec Stefan Žabić zadel za +7 (23:16), lepa zaloga v golih pa je nato konstantno naraščala. V 47. minuti je po golu Matica Suholežnika že znašala enajst golov (31:20), vsi dvomi o zmagovalcih pa so bili razrešeni.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit kapetan Aleks Vlah s sedmimi goli, Tilen Strmljan in Tadej Mazej pa sta dosegla po pet zadetkov, tako kot pri ormoški Nik Ćirović in Miha Kolmančič.

Na današnji tekmi za tretje mesto je bila Krka boljša od Kopra z 28:21.

* Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: "Vedeli smo, da nas v Ormožu čaka zelo zahtevna tekma. Prleki so pred domačimi gledalci vedno izjemno neugodni tekmeci, na njihovo igro pa smo se pripravili na najboljši možni način. Na sobotnem polfinalnem obračunu proti Koprčanom smo morda porabili malce preveč moči, a moji varovanci imajo kakovost, željo, srce in voljo. Zasluženo so osvojili pokalno lovoriko."

* Saša Prapotnik, trener ormoškega Jeruzalema: "Po uvodnem zaostanku petih golov smo se približali na dva gola, nato pa nam je zmanjkalo goriva. Celjanom bi čestital za zasluženo zmago in osvojeni naslov pokalnega zmagovalca. V Ormožu je bil pravi praznik rokometa, vzdušje fantastično. Hvala našim privržencem za podporo, drugo leto bomo znova poskušali osvojiti pokalno lovoriko."

Značke: celje-pl, pokal, ormož