Gorenje je na zaključnem turnirju najprej v sobotnem polfinalu na kolena spravilo tekmece iz Celja, v finalu pa je bilo boljše še od Škofjeločanov. Tako je – po dveh sezonah premora zaradi pandemije covida – ubranilo pokalno lovoriko. Za najbolj koristnega igralca dvodnevnega turnirja (MVP) je bil izbran Velenjčan Domen Tajnik, za najboljšega vratarja pa Dobovčan Alen Husejnović.

Varovanci Zorana Jovičića so ves čas imeli pobudo, do 18. minute pa je bil rezultat izenačen. Po izključitvi Stefana Damjanovića so Velenjčani povedli z 11:9, nato v končnici prve polovice tekme nekajkrat zapravili priložnost za vodstvo s tremi goli. A to so jim onemogočili tudi nepopustljivi in hitri gorenjski rokometaši, ki so jim s svojo globoko obrambo povzročili velike težave, kljub temu pa so se papirnati favoriti na veliki odmor podali s prednostjo dveh golov (14:12).

Loka je dobro odprla drugi del. Zelo hitro je nevtralizirala zaostanek dveh golov, v 36. minuti pa po zadetku Urbana Pippa prvič na dvoboju povedla (16:17). Velenjčane so hitro strnili svoje vrste in po delnem izidu 4:0 v 41. minuti povedli z 21:18. Škofjeloška minuta odmora sprva ni zaustavila njihovega ritma. V 45. minuti so po golu Matica Verdineka povedli s 25:20, nato pa popustili in dopustili, da je bila v 49. minuti razlika le še zadetka.

Tajnik: Ko smo se znašli v zaostanku, ni bilo nobene panike

Po Jovičićevi minuti odmora je Gorenje zadeve le postavilo na pravo mesto, v prelomnih trenutkih pravočasno dosegalo gole in na koncu zanesljivo osvojilo lovoriko. Pri Velenjčanih sta Peter Šiško in Branko Predović dala po šest golov, pri Škofjeločanih pa jih je Darko Cingesdar dosegel sedem.

"Vedeli smo, da nas v finalu čaka še zahtevnejša tekma kot v polfinalu proti Celjanom. Čustveno smo bili izčrpani ter tudi utrujeni. Pred tekmo in med polčasom smo si govorili, da moramo ostati mirni, če bo v igri prišlo do kakšnih črnih minut, in igrati svojo igro. Pri tem smo vztrajali in to se nam je obrestovalo. V drugem polčasu smo Škofjeločanom nekoliko ušli in prednost ohranili do konca. Zasluženo smo zmagali," je po zmagoslavju dejal MVP turnirja Tajnik.

Velenjski rokometaši niso dopustili presenečenja v pokalnem finalu
Sorodna novica Gorenje po dobljenem derbiju v pokalnem finalu

Dober odpor Dobove v boju za tretje mesto

Celjski rokometaši so v obračunu polfinalnih osmoljencev za tretje mesto premagali Dobovo, odpor tekmeca pa strli šele v drugem polčasu. Zasedba iz Posavja je v prvi polovici tekme izkoristila težave 21-kratnih pokalnih prvakov in v 21. minuti povedla s 13:10. Varovanci Alema Toskića so v končnici prvega polčasa povsem zadihali za ovratnik tekmecev, v začetku drugega pa po golu Tilna Kodrina po dolgem času povedli s 17:16.

Od tedaj naprej se niso več znašli v zaostanku. Posavci so jih sicer ujeli in nekajkrat izenačili, nazadnje v 48. minuti, ko je Rudolf Zvonimir Šafranko zadel za 24:24. V prelomnih trenutkih dvoboja so Celjani malce dvignili raven svoje igre in v 53. minuti povedli s 27:24, nato pa kljub nekaterim težavam – Dobovčani so se jim v 57. minuti približali na gol zaostanka (28:27) – vpisali zmago. V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tim Cokan s sedmimi goli, Tilen Kodrin in Aleks Vlah sta dosegla po štiri. Pri Dobovi je Ignjat Nešič prispeval šest, Anton Glogovšek in Nik Rantah pa po pet golov.