Neuspešen uvod Krimovk v Ligi prvakinj

Liga prvakov 11. Sep 202218:20 0 komentarjev

Rokometašice Krima Mercatorja so v prvem krogu elitne lige prvakinj izgubile v gosteh proti Bukarešti z 28:30 (19:17). Naslednja tekma krimovke v skupini A čaka prihodnjo nedeljo, ko v Ljubljano prihaja evropski prvak, norveški Kristiansand.

Krimovke so sicer pred sezono že odigrale dve pripravljalni tekmi proti Bukarešti in obe izgubile, tokrat pa so v stiku s tekmicami ostajale do prve tretjine drugega polčasa. Prvič so na tekmi za dva gola povedle po golu Barbare Lazović za 11:9. V dvoboju velikega števila golov so krimovke nato še povišale prednost in v 28. minuti vodile za pet golov (18:13) po zadetku Jovanke Radičević.

Toda že do polčasa so Romunke zmanjšale zaostanek na vsega dva gola in v tem slogu tudi nadaljevale. Hitro so izničile prednost, nato pa povedle po golu Grace Zaadi (22:21). Krimovkam se je ustavilo, predvsem Zaadijeva pa je nadaljevala z učinkovito igro v drugem delu in prednost domačink ohranjala pri treh golih.

Tudi po zaslugi obramb Barbare Arenhart (7 obramb) so Ljubljančanke ostajale blizu, a zamudile priložnost, da se približajo na en gol, ko je iz protinapada Darji Dmitrijevi neoviran strel obranila Marie Skurtveit Davidsen (13 obramb).

V 54. minuti je rdeč karton po treh izključitvah prejela slovenska reprezentantka v dresu Romunk, Elizabeth Omoregie, a so si Ljubljančanke takoj privoščile napako v lovu na znižanje izida in zmaga je ostala romunska.