Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Jure Cvetko
Jure Cvetko
0 22.01.2022 13:00:24

Vinatzer v vodstvu v Kitzbühlu, Kranjec v finalu

Alex Vinatzer je vodilni po prvi vožnji slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v avstrijskem Kitzbühlu. Italijan je bil za osem stotink sekunde hitrejši od Francoza Clementa Noela, še stotinko več pa je na tretjem mestu zaostal Norvežan Sebastian Foss-Solevaag. Od Slovencev bo v finalu nastopil Žan Kranjec, ki je bil 29.

Prvi od slovenskih predstavnikov se je na slalomsko progo Ganslern podal Kranjec s številko 34. V cilj je prišel kot 24. z zaostankom 1,95 sekunde, do konca prve vožnje pa ga je prehitelo še pet smučarjev.

S številko 60 je smučal tudi Tijan Marovt, ki pa je bil prepočasen za nastop v finalu. Končal je na 42. mestu z zaostankom 3,18 sekunde.

Štefan Hadalin se je pred dnevi odločil, da zaradi osebnih razlogov do konca sezone ne bo več nastopal.

Na domačem slalomu sicer ni nastopil osmi najboljši slalomist te sezone Manuel Feller, ki je bil pozitiven na novi koronavirus.

Tekmovalcem je ogromno težav povzročalo močno sneženje. Ravno zaradi slabe vremenske napovedi so organizatorji že pred začetkom tekmovanj za pokal Hahnenkamm drugi smuk prestavili na nedeljo, slalom pa je na sporedu danes. Druga vožnja se bo začela ob 13.45.