Najboljša ekipa rednega dela lige je bila tudi papirnati favorit, a predvsem zaradi poraza prejšnji petek na dvoboju državnega prvenstva, ko so Mariborčanke v dvorani Lukna zmagale s 3:2, se je pričakovala izenačena in negotova tekma.

Toda izenačenega boja ni bilo, gostiteljice, ki še vedno ne morejo računati na polno pomoč Ize Mlakar, so namreč odpovedale pri tako rekoč vseh elementih.

Na drugi strani so Kamničanke, ki so v nasprotju s prvenstveno tekmo igrale v popolni postavi, prikazale solidno igro, izkazali sta se predvsem korektorica Fatoumatta Sillah (s 16 točkami najučinkovitejša igralka tekme) in Sara Hutinski. Nekdanja reprezentantka je v statistiko vpisala 13 točk (trije asi, šest blokov).

Prvi niz je sicer mariborskemu občinstvu ponudil optimizem. Štajerke so namreč vodile s 16:13 in tudi 18:17. Toda Sillah in Hutinski ter na koncu še izkušena Lucy Charuk so s servisi in z blokom poskrbele, da so gostje dokaj zanesljivo prišle do vodstva z 0:1.

Drugi niz se je začel z nizom odličnih servisov Sare Hutinski in vodstvom Calcita s 6:0, domače pa si od uvodnega šoka niso opomogle vse do začetka tretjega niza. V njem so sprva še vodile, po vodstvu z 8:6 pa dovolile, da tekmice na servis Maše Pucelj osvojijo kar devet točk. Zaostanek so še znižale na tri točke, toda njihov lov se ni končal uspešno.