12. 2. 2023,
17.22

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,04

Union Berlin Kevin Kampl RB Leipzig Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Bayern München Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 12. 2. 2023, 17.22

NEMŠKO PRVENSTVO, 20. KROG

Podvig Berlinčanov v Leipzigu, Köln nadigral udeleženca osmine finala lige prvakov

Kingsley Coman | Kingsley Coman je dosegel drugi zadetek za Bayern na tekmi proti Bochumu. | Foto Reuters

Kingsley Coman je dosegel drugi zadetek za Bayern na tekmi proti Bochumu.

Vodilni Bayern, ki je v prejšnjem krogu zabeležil prvo zmago v tem koledarskem letu, je doma v soboto premagal Bochum s 3:0 in ohranil prednost treh točk pred Borussio Dortmund, ki je bila v Bremnu boljša od Werderja. Drugo mesto je zadržal berlinski Union, ki je v Leipzigu zaostajal, a nato po preobratu spravil v slabo voljo rdeče bike, pri katerih Kevin Kampl ni prejel priložnosti za nastop. Eintracht, ki ga kmalu čaka nastop v osmini finala lige prvakov, je v nedeljo izgubil v Kölnu s 3:0.

Bayern München je prvič po novembru vpisal tri zaporedne zmage in potrdil dobro pripravljenost pred prvo tekmo osmine finala lige prvakov v torek v Parizu. Povsem drugače kot Francozi oziroma zvezdniški PSG, ki je v soboto v francoskem prvenstvu izgubil proti Monacu (3:1). Za Bayern so zadeli Thomas Müller (41.), Kingsley Coman (64.) in Serge Gnabry z bele točke v 74. minuti.

V dobri formi pred nadaljevanjem lige prvakov je tudi Borussia Dortmund, ki je v 2023 dobila vseh šest tekem. Po trinajsti zmagi za vodilnim Bayernom zaostaja tri točke. Borussia, ki bo v sredo gostila Chelsea, je prvi zadetek dosegla v 67. minuti. Osemnajstletni Jamie Bynoe-Gittens, ki je v igro prišel le minuto prej, je zadel mrežo Werderja z močnim in natančnim strelom. Šest minut pred iztekom tekme je končni izid postavil Julian Brandt.

Unionu derbi kroga v Leipzigu

V derbiju kroga je v Leipzigu, za katerega Kevin Kampl tokrat ni igral, gostoval drugouvrščeni Union Berlin. Gostitelji so povedli v 24. minuti po strelu Benjamina Henrichsa in slabem posredovanju vratarja Frederika Ronnowa, Berlinčani so izenačili po lepem zadetku Janika Habererja (61.) ter povedli iz enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel Robin Knoche (72.).

Berlinski Union je zadržal stik z vodilnim Bayernom in zmagal v Leipzigu. | Foto: Reuters Berlinski Union je zadržal stik z vodilnim Bayernom in zmagal v Leipzigu. Foto: Reuters

S peto zaporedno zmago, skupno 13., je Union zadržal drugo mesto in točko zaostanka za Bayernom, Leipzig pa je po četrtem porazu ostal na petem mestu. Za četrtim Freiburgom zaostaja točko, za prvim mestom pa sedem točk.