Olimpija zlahka v finale, drama na drugi tekmi

Košarka 17. Maj 202122:41 > 23:12
Cedevita Olimpija je ekspresno odpravila Helios Suns in se uvrstila v finale.

Košarkarji Cedevite Olimpije so zmagali tudi v drugi polfinalni tekmi Lige Nova KBM, z 79:64 so odpravili Helios Suns, in se kot prvi uvrstili v veliki finale. V drugem polfinalu zmagovalca še nismo dobili, potem ko je Krka z 89:90 po podaljšku izgubila proti Rogaški.

Cedevita Olimpija je bila tudi na drugi tekmi polfinala proti Helios Suns suverena in od prve minute prevladovala. Že po prvi četrtini si je nabrala visoko prednost, ki je ob polčasu narastla na kar 22 točk in polfinale je bil odločen.

Ta polfinale ni bil preveč zanimiv. Potem ko so Ljubljančani na prvi tekmi zmagali za kar 31, so bili tokrat od Domžalčanov boljši za 15 točk.

Ljubljančani bodo 26. igrali v finalu DP, lovili pa bodo še 18. naslov in so seveda rekorderji. Nazadnje so zmagali v sezoni 2017/18.

V zadnjih desetih letih – lani naslov ni bil podeljen zaradi pandemije novega koronavirusa – je Olimpija zmagala le dvakrat, pa čeprav je bila v finalih kar osemkrat. To ji je uspelo v letih 2017 in 2018.

Krka lovi 11. nastop v finalu

V drugem polfinalnem je Krka iskala drugo zmago proti Rogaški, a je ni dočakala.

Krka Helios
Krkaši v ligi za prvaka na obračunu s Heliosom (Foto: Facebook/KK Krka)

V Rogaški smo na drugi tekmi videli dramo. Kazalo je sicer, da bo Krka prišla do druge zmage, saj je pred zadnjo četrtino vodila za enajst točk, potem pa so domači košarkarji prišli do preobrata in izsilili podaljšek. Tega so dobili s 15:14 in izsilili tretjo tekmo, ki bo na sporedu v sredo.

Vse tekme si lahko v prenosu pogledate na programih Sportkluba.