Znani finalisti turnirjev v Montrealu in Torontu

ATP 14. Avg 20227:42 > 11:38 0 komentarjev

Španec Pablo Carreno Busta in Poljak Hubert Hurkacz sta finalista turnirja serije masters v kanadskem Montrealu. Za 31-letnega Španca bo to 12. finale na najvišji ravni ATP, za šest let mlajšega Poljaka pa šesti. Na WTA turnirju v Torontu se bosta za zmago pomerili Brazilka Beatriz Haddad Maia in Romunka Simona Halep.

Hurkacz, sicer lanski polfinalist Wimbledona, je v polfinalu s 5:7, 6:3, 6:2 po dveh urah in treh minutah ugnal četrtopostavljenega Norvežana Casperja Ruuda. Osmi nosilec bo naskakoval drugo lovoriko na mastersih, potem ko je lani osvojil turnir v Miamiju. Skupno bo skušal priti do šeste lovorike, v finalih pa doslej še ni izgubil.

Letos je 25-letnik slavil na travnati podlagi v Halleju, pred tem pa je prav vse lovorike osvojil na trdi podlagi. Tudi lani v Metzu, ko je ugnal prav današnjega finalista Carreno-Busto.

Slednji je v bil ponoči v polfinalu boljši od Britanca Daniela Evansa, ugnal ga je s 7:5, 6:7 (7), 6:2, dvoboj pa je trajal natanko tri ure.

Romunsko-brazilski obračun v Torontu

Tridesetletna Simona Halep bo drugič letos igrala v finalu, potem ko je na začetku leta slavila v Melbournu na enem od pripravljalnih turnirjev. Tokrat je za drugi finalni nastop v letu 2022 ugnala Američanko Jessico Pegula s 2:6, 6:3, 6:4. Dvoboj je trajal dve uri in 14 minut.

Simona Halep. Foto: Francois Nel/Getty Images

Haddad Maia je bila ponoči boljša od Karoline Pliškova s 6:4, 7:6 (7), dvoboj pa je trajal dve uri in tri minute. Brazilka je v letošnji sezoni v zelo dobri formi, petkrat se je uvrstila v polfinale ali finale, s čimer po tej statistiki zaostaja le za Poljakinjo Igo Swiatek (8) in tekmico v finalu Toronta (7).

Šestindvajsetletnica je v letu 2022 blestela predvsem na travnati podlagi z dvema turnirskima zmagama v Nottinghamu in Birminghamu, nato pa jo je presenetljivo v prvem krogu Wimbledona ustavila Slovenka Kaja Juvan.

Ljubljančanka se je v Cincinnatiju vrnila na igrišča po prebolelem covidu-19, a kot 13. nosilka v soboto izgubila v prvem krogu kvalifikacij proti Poljakinji Magdaleni Frech.