Karim Benzema je z bele točke proti Valencii postal četrti nogometaš v zgodovini s 300. goli v dresu Reala iz Madrida. Pred Francozom, ki je za mejnik potreboval 584 tekem v belem dresu, so le še Alfredo di Stefano (308 golov na 396 tekmah), Raul (323 zadetkov na 741 tekmah) in Cristiano Ronaldo (450 golov na vsega 438 tekmah). Foto: Reuters

Sobotni večerni derbi je prinesel enostranski nogomet, kjer je madridski Real gladko s 4:1 odpravil Valencio. Po vratnici Luke Modrića je vodilna ekipa prvenstva sicer čakala na vodilni gol vse do 42. minute, ko je bil z 11-m brez milosti Karim Benzema. Kapetan belih je s tem dosegel jubilejni 300. gol v dresu Reala iz Madrida.

Dvojček Viniciusa in Benzemaja

V drugem polčasu je šov prevzel Vinicius Junior, ki je v desetih minutah zadel dvakrat. Po izrednem golu v 52. minuti, je v 63. minuti samo pospravil odbitek v mrežo. Zatem se je Valencia le prebudila in začela resneje napadati, kar ji je prineslo 11-m. A Thibaut Courtois je ubranil strel Goncala Guedes, ki pa je bil najhitrejši pri odbitku in je tako znižal na 3:1. Vendar resnega upanja na vsaj izenačenje ni bilo, ob koncu je iz obrata drugič zadel tudi kapetan Benzema. Francoz je v La ligi že pri 17 golih, Brazilec pa pri 12, predvsem pa je madridski Real z odliko opravil popravni izpit po porazu z Getafejem v prejšnjem novoletnem krogu.

Dani Alves je postal z 38 leti in 247 dnevi najstarejši nogometaš v zgodovini La lige, ki je v njej zaigral. A Brazilec ni samo podrl statističnega rekorda, temveč je na levem boku izstopal po posredovanjih, preigravanjih in seveda podaji v slogu njegovih najboljših let. Foto: AP

Alves rekordu dodal še podajo

Najprej je Dani Alves postal najstarejši igralec v zgodovini La lige, nato pa izjemno asistiral, kar pa je bilo premalo za zmago Barcelone pri Granadi.

Po prvem polčasu na Los Cármenesu brez golov, za kar je šlo največ zaslug nenatančnim zaključkom Kataloncev in eni izredni obrambi Marc-Andréja ter Stegna, je bil drugi polčas v Granadi precej razburljivejši. Po slabi uri igre je Barcelona povedla – povratnik in novi rekorder La lige Dani Alves je s svojim značilnim predložkom našel glavo Luuka de Jonga. 31-letni Nizozemec je zadel drugič zapored, prejšnjo nedeljo je odločil gostovanje pri Mallorci, že v 1. polčasu pa mu je VAR razveljavil zadetek v Granadi.

Po izključitvi Gavija igrala le Granada

Prelomni trenutek tekme se je zgodil v 79. minuti, ko si je Gavi nespametno privoščil drugi rumeni karton. Nadarjeni komajda 17-letni vezist, na katerem želi graditi trener Xavi, se je sicer ravnokar vrnil v postavo Barcelone po prestani kazni zaradi nabranih kartonov. Z igralcem več je Granada sprožila silovito ofenzivo, ki se jim je obrestovala v 89. minuti. Po slabo izbiti žogi po kotu z leve strani je do prostora za strel prišel Antonio Puertas, ki ni okleval in silovito zabil pod stičišče prečke in vratnice za 1:1.

Real Sociedad je v silovitem nalivu nadigral Celto iz Viga, a jo je ugnal le z 1:0, za kar je poskrbel ključni igralec "La Reala" Mikel Oyarzabal. Foto: AP

V preostalih minutah sodnikovega podaljška bi Granada kmalu prišla do preobrata, a je bil strel Angela Montora za las previsok, ter Stegen pa je polovil še par nevarnih žog in ukradel dragocene sekunde, da je Barcelona ob igralcu manj izvlekla vsaj točko v Andaluziji. Granada je že sedem krogov neporažena in se utrjuje v zlati sredini lestvice. Barcelona ostaja le na 6. mestu La lige in s točko zaostanka za območjem Lige prvakov.

Ob prvi zmagi Levanteja junak tekme vratar

Uvodna tekma 20. kroga je prinesla presenečenje. Zadnjeuvrščeni in pogovorno že izpadli Levante je pokazal prve resne znake življenja v prvi španski ligi. Z 2:0 je premagal Mallorco in na začetku druge polovice sezone vendarle dosegel sploh prvo zmago, za katero sta zadela Roberto Soldado in Jose Luis Morales, a kljub temu je bil nesporno igralec tekme vratar Levanteja Aitor Fernandez, ki je ubranil vseh osem strelov Mallorce v okvir vrat.