Kristianstad četrtfinale liga prvakinj Krim Mercator Krim Mercator

Nedelja, 1. 5. 2022, 15.44

LIGA PRVAKINJ, ČETRTFINALE (PRVE TEKME)

Visok poraz Krima pred domačimi navijači: Puške še ne bomo vrgle v koruzo

1

Liga prvakinj, četrtfinale: Krim Mercator - Vipers Kristiansand | Krimovke so izgubile prvo tekmo četrtfinala lige prvakinj. | Foto Grega Valančič/Sportida

Krimovke so izgubile prvo tekmo četrtfinala lige prvakinj.

Rokometašice Krima Mercatorja so na praznično nedeljo odigrale najpomembnejšo domačo preizkušnjo v tej sezoni lige prvakinj. V ljubljanskih Stožicah so se na prvi četrtfinalni tekmi najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja pomerile z Vipers Kristiansandom in izgubile s 25:32. Povratna tekma bo v soboto, 7. maja na Norveškem.

Po prihodu predvsem Ane Gros, ki velja za eno najboljših rokometašic na svetu, so se apetiti ljubljanskega kluba nekoliko povečali. Dobro vzdušje v ekipi in izločitev favoriziranega Ferencvarosa v boju za četrtfinale sta med navijači ljubljanske zasedbe obudila tudi upe na preskok precej višje ovire. Toda branilec naslova evropskega prvaka Kristiansand se je še tretjič v sezoni pokazal za pretrd oreh, tako da bodo imele prvakinje iz sezon 2000/01 in 2002/03 na povratnem četrtfinalnem obračunu zelo težko delo, če se želijo prebiti na zaključni turnir.

Fotogalerija s tekme (Grega Valančič/Sportida):

Fotogalerija
1 / 50

Ljubljančanke so tekmo dobro odprle z goloma Ane Gros in Andree Lekić, sicer pa sta nato obe ekipi bolj ali manj uspešno zaključevali svoje napade. So pa Norvežanke izkoristile izključitev Tjaše Stanko za pobeg na 7:5. Sledila je minuta odmora domače ekipe, ki pa ni posebej pomagala, saj so Skandinavke hitro še podvojile razliko, z golom Jane Knedlikove pa so v 26. minuti vodile že s 13:8. Na glavni odmor pa so Norvežanke nesle zadetek manj prednosti.

Tudi vstop v drugi polčas izbrankam Natalije Derepasko ni najbolje uspel, saj so tekmice z goloma Nore Moerk in Sunnive Amalie Naes Andersen pobegnile že na velikih 16:10. Podobno razliko je zasedba s severa Evrope ohranjala tudi v nadaljevanju, zaradi česar so domačinke odšle po napotke na novo minuto odmora.

Liga prvakinj, četrtfinale: Krim Mercator - Vipers Kristiansand | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida

A tudi ta ni zalegla. Hrvaška krožna napadalka Ana Debelić je namreč v 40. minuti zadela za dotlej najvišje vodstvo svoje ekipe (19:12). Pozneje so se Ljubljančanke približale na pet zadetkov, bližje pa jim Norvežanke niso dovolile. Še več, v 58. minuti je Lysa Tchaptchet Defo Kristiansandu priigrala velikih osem golov prednosti (31:23), povratni obračun pa bodo Norvežanke začele z golom manj naskoka.

Pri domači ekipi je z osmimi goli izstopala Grosova, pri gostujoči pa Debelićeva z devetimi.

Preveč napak

"Najprej bi se zahvalila ekipi Vipersa za odlično tekmo in izjemno borbo. Mislim, da naša igra v obrambi sprva ni bila slaba, vseeno pa smo naredile preveč napak. V drugem delu nismo mogle zaustaviti Ane Debelić, poleg tega nismo sestavile obrambe. Vsaj napad nam je nekako stekel. Čaka nas še 60 minut tekme na Norveškem. Borile se bomo do konca in nato videle, kaj nam bo to prineslo," je dejala Derepaskova.

"Na tekmi smo vsekakor izgubile preveč žog, česar si na tej ravni ne bi smele privoščiti. Žal mi je, da je razlika takšna. Zavedamo se, da nas na Norveškem čaka zahtevna naloga, a vse je mogoče. Puške še ne bomo vrgle v koruzo," pa je dodala Grosova.

Slovenske prvakinje so izgubile še tretjo tekmo z Norvežankami v tej sezoni lige prvakinj, Vipers Kristianstad je bil namreč dvakrat boljši že v rednem delu sezone.

V polfinale se je po izključitvi Rostov-Dona že prebil Metz, Brest in Györ sta se na prvi tekmi razšla z 21:21, preostali par pa sestavljata Bukarešta Barbare Lazović in Elizabeth Omoregie ter Esbjerg.