Milićeva na Orange Bowlu do četrtfinala

Ela Nala Milić
INST
Ela Nala Milić, 16-letna slovenska teniška igralka, je na prestižnem Orange Bowlu v konkurenci igralk do 18. leta starosti prišla do četrtfinala.

Za to je morala premagati tri Američanke, za polfinale pa ji četrte ni uspelo spraviti na kolena. Ela Nala je najprej premagala trinajsto nosilko Ariano Anazagsty-Pursoo s 6:4, 6:2, potem je bila boljša od Akashe Urhobo s 4:6, 6:4, 7:6 (2), v osmini finala pa je premagala še Valerio Ray s 6:3, 3:6, 7:6 (6). V četrtfinalu je bila od hčerke Marka Milića boljša četrta Američanka Iva Jovic s 6:0, 6:2.

Dvakrat usodna Timea

Na močnem turnirju ITF PRO W100+H v Dubaju se je predstavila Dalila Jakupović (WTA 255), ki je v posamični konkurenci klonila v prvem krogu. V treh nizih jo je po hudem boju premagala Madžarka Timea Babos (WTA 342), ki je bila pred leti že na 25. mestu na svetu. Timea je zmagala s 3:6, 6:4, 6:1. Jakupovićeva je skupaj z Rusinjo Aleno Fomino Klotz igrala tudi na glavnem turnirju v dvojicah. V prvem krogu sta bili boljši od britanskega para Freya Christie/Ali Collins s 6:1, 6:4, v drugem sta premagali tajvansko-indonezijski par Yu-Chieh Hsieh/Jessy Romples s 7:6 84), 4:6, 10:7, v polfinalu pa sta izgubili proti izjemni francosko-madžarski dvojici Kristina Mladenovic/Timea Babos (zmagali sta na turnirju) s 3:6, 3:6.

Noka Jurič je igrala v Antalyji (W15), kjer je izgubila v prvem krogu kvalifikacij proti Romunki Marii Aldei Wesselly s 5:7, 6:1, 7:10, v prvem krogu glavnega turnirja dvojic pa je Noka v paru z Nizozemko Dilaro Okur izgubila proti turško-bolgarski navezi Ece Boylu/Emma Fantusis s 6:7 (3), 6:3, 7:10.

V egiptovskem Šarm el Šejku (M15) je igral Bor Artnak. V prvem krogu je premagal Britanca Harryja Bocka s 6:3, 7:5, v drugem pa je izgubil proti Italijanu Filippu Spezialiju s 6:4, 4:6, 4:6.

Vseslovenskemu obračunu smo bili priča v Trnavi (M15), kjer sta se v prvem krogu kvalifikacij med seboj pomerila Miha Vetrih in Jan Kupčič. Slednji je vodil s 6:1 in 4:1, potem pa je Vetrih dvoboj predal. V drugem krogu kvalifikacij je Kupčič izgubil proti Rusu Bulickemu z 1:6, 2:6, a se je na glavni turnir uvrstil kot srečni poraženec. No, potem je izgubil že naslednji dvoboj, saj je bil od njega boljši Italijan Andrea Guerrieri s 6:1, 6:2.

U-18: Ana Lanišek in Ažbe Jarc

Na igriščih TK Branik Maribor smo dobili nova zimska mladinska državna prvaka. Prvič v zgodovini državnih prvenstev je naslov prvaka osvojil igralec TK Spin Medvode, in sicer Ažbe Jarc, ki je bil v finalu boljši od Dmitryja Subocha (Morje). Pri dekletih je šlo zelo na tesno, četrtega naslova državne prvakinje pa se je na koncu razveselila Ana Lanišek iz TC Ljubljana.

Finalna obračuna sta se v montažni dvorani TK Branik Maribor začela istočasno in sta postregla z odličnim tenisom. Pri fantih je v dvoboj bolje krenil Jarc, ki je hitro povedel s 3:0, vodil je tudi s 5:3. Subochu je rezultat še uspelo izenačiti na 5:5, v zaključku niza pa je bil znova bolj zbran Jarc, ki je niz dobil še pred podaljšano igro. Suboch je v drugem nizu odgovoril s 6:4, v tretjega pa je spet bolje krenil Jarc. Potem ko je povedel s 4:1, prednosti ni več izpustil iz rok in zasluženo slavil zmago. Končni rezultat je bil 7:5, 4:6, 6:3. Jarc je na poti do naslova državnega prvaka po vrsti premagal Luko Boha (TK Centre Court), Paola Angelija (ŽTK Maribor), Nala Soka (TC Ljubljana), pred Subochem pa v polfinalu še Carla Angelija (ŽTK Maribor). Za Ažbeta je to prvi osvojeni naslov državnega prvaka, tretjič je bil najboljši na turnirju igralcev do 18. leta starosti.

Pri dekletih sta se v finalu zimskega državnega prvenstva tretjič na turnirjih pod okriljem Tenisa Slovenije pomerili Ana Lanišek (TC Ljubljana) in Pia Petelinšek (ŽTK Maribor), še tretjič se je zmage na koncu veselila Laniškova. Sprva sicer ni kazalo tako. Petelinškova je v dvoboj krenila zelo odločno in prvi niz dobila s 6:1. V drugem je Laniškova odgovorila z enako mero, v tretjem pa delo dokončala v dvanajsti igri niza. Za Laniškovo je to že četrti naslov državne prvakinje v posamični konkurenci. Pred tem je bila leta 2017 najboljša v kategoriji U-12, leta 2019 v U-14, leta 2020 pa še v kategoriji U-16. Tokrat je na poti do naslova ugnala Beti Butino Jazbec (ŽTK Maribor), Karin Dirnbek (Krško), Michelle Pernat (ŽTK Maribor), Aljo Senica (Branik) in za konec še Pio Petelinšek (ŽTK Maribor).

In še v dvojicah ...

S finalnima dvobojema v konkurenci dvojic se je na igriščih TK Branik Maribor zaključilo zimsko državno prvenstvo za mladince. Na prvenstvu je navdušil predvsem Ažbe Jarc, ki se lahko kot edini od tekmovalcev pohvali z nepremaganostjo tako v posamični konkurenci kot tudi dvojicah. Le nekaj ur po finalu med posamezniki je Jarc v Mariboru prišel do nove lovorike. Skupaj z Maxom Stolleckerjem (Triglav Kranj) sta v finalu dvojic s 6:4 in 6:4 ugnala dvojico Bugunović/Rot. Dan pred tem je šlo bolj na tesno, saj sta v polfinalu za zmago proti dvojici Šeško/Tomažin potrebovala tri nize. Z identičnim rezultatom se je končal tudi finale dvojic pri dekletih. Naslova mladinskih zimskih državnih prvakinj sta se razveselili igralki ŽTK Maribor, Beti Butina Jazbec in Nala Kovačič. Igralki sta bili v finalu boljši od naveze Doberlet /Žnuderl.

U-12: V Ljubljani, Mengšu in Murski Soboti

Na igriščih TK Benč sport, TK Šporn šport in TK Murska Sobota so bili pretekli konec tedna turnirji v starostni kategoriji do 12 let z »round-robin« sistemom. Igralci in igralke so bili razvrščeni v 26 skupin, prav v vsaki je eden od tekmovalcev ostal nepremagan.

Zasedba mladih slovenskih teniških upov je bila tokrat najštevilčnejša na igriščih TK Benč sport, kjer so se dečki predstavili v kar osmih skupinah, deklice pa v štirih. Nepremagani so ostali David Čeč, Aljaž Može, Vitan Marušič, Nejc Šinkovec, Tim Pristavec, Ian Suljić, Liam Tim Čeč, Taj Cerar Žilič, Tina Stojanović, Sofija Petrič, Goa Bisaki Burlović in Anastasia Čretnik. V Mengšu enako velja za Vala Mežana, Ervina Ramuliča, Jerneja Marinška, Gabra Jelovčana, Jakoba Kelbla, Maxima Vlaycheva, Brino Bergelj in Zaro Bergelj, medtem ko so v Murski Soboti turnir brez poraza zaključili Nejc Laznik, Aksel Vaupot Ošlak, Teo Cvetko, Sara Miklavžin, Liza Butina Jazbec in Tinkara Sep.

Breskvarjev memorial

Na Breskvarjevem memorialu smo dobili zimske članske prvake v dvojicah. V moški konkurenci sta bila prepričljivo najboljša Blaž Kavčič in Nik Razboršek, pri ženskah pa sta prvakinji postali Ivona Ahčan in Pia Marija Rebec.