Huligani znova v središču pozornosti na Nizozemskem, prekinili tekmo

Arnhem, 21. 01. 2024 19.27 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V nizozemski Eredivisie je Feyenoord z zmago v gosteh proti Vitesseju iz Arnhema (2:1) zmanjšal zaostanek za vodilnim PSV-jem. A vse ni potekalo po načrtih organizatorjev tekme, saj so navijači znova poskrbeli za nemire na tribunah in 20 minutno prekinitev tekme.

Feyenoord je v gosteh pri Vitesseju prišel do svoje prve zmage v letošnjem letu. Gostje so do 42. točke v tej sezoni prišli po zadetkih branilca Lutsharela Geertruida v 41. minuti in vezista Ondreja Lingrja v 83. minuti za končni izid 2:1.

Potem pa je v 87. minuti sledil v zadnjem času na žalost prepogost prizor na nizozemskih nogometnih stadionih. Skupina domačih navijačev je vdrla na igrišče z nejasnim ciljem povzročanja vsesplošnega kaosa. Glavni sodnik srečanja Serdar Gözübüyük je v tem trenutku tekmo zaustavil in obe moštvi sta zapustili igrišče, čeprav so pred odhodom v slačilnico domači nogometaši poskušali miriti strasti na tribunah.

20 minut pozneje je glavni sodnik ocenil, da so se razmere dovolj umirile za ponovni prihod igralcev na igrišče. Domače moštvo do konca tekme ni uspelo doseči zadetka, nizozemski nogomet pa se bo znova moral ukvarjati z neljubimi prizori na svojih stadionih.