Veselje Sandija Lovrića po doseženem zadetku, potem ko se je drugič vpisal med strelce v italijanskem prvenstvu. Prvič je mrežo zatresel 4. septembra ob domači zmagi nad Romo s 4:0. Foto: EPA

Slovenski reprezentant Sandi Lovrić je zadel za točko Udineseja na gostovanju pri Spezii (1:1). Gostitelji, ki so vseh svojih deset točk v tej sezoni osvojili doma, so zasluženo povedli v 33. minuti z golom Poljaka Arkadiusza Rece z leve strani. Lovrić je iz bližine izenačil deset minut pozneje po protinapadu, v katerem sta se po dveh tekmecev otresla Gerard Deulofeu in Isaac Success. Ta je pred vrata podal z leve strani.

Hirving Lozano je za zmago Napolija nad Empolijem z 2:0 v 69. minuti prispeval zadetek z 11-metrovke (Razvan Marin je storil prekršek nad Victorjem Osimhenom), v 88. minuti pa je v statistiko vpisal še podajo pri golu Piotra Zielinskega. Mehičan, ki je na zelenico vstopil v 64. minuti, je v 74. minuti izsilil tudi prekršek Sebastiana Luperta za drugi rumeni karton in predčasno pot pod prho. Foto: Reuters

Videmčani po sijajnem začetku sezone in šestih zaporednih zmagah na zadnjih šestih tekmah niso zmagali niti enkrat (pet remijev in poraz). Walace je bil zelo blizu tega, da jim zagotovi vse tri točke, a je njegov strel z več kot 20 metrov v 92. minuti končal v prečki. Prečka je v 42. minuti, tik pred izenačenjem gostov, preprečila tudi vodstvo Spezie z 2:0. Nesrečnik je bil Ethan Ampadu, ki je iz bližine zgrešil nemogoče.

Cremonese puščal Milanu malo prostora

Milan je v Cremoni v prvem polčasu zapravil več lepih priložnosti (Brahim Diaz, Ante Rebić, Divock Origi), tudi v drugem je bil nekajkrat nevaren, a ni uspel prebiti obrambe Cremoneseja, ki je puščala malo prostora. Izkazal se je tudi vratar Marco Carnesecchi. Zadetek Origija je bil po ogledu videoposnetka razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Gostitelji, ki so do zdaj sedemkrat remizirali in sedemkrat izgubili, bi lahko do senzacionalne zmage prišli v 94. minuti, toda Cristian Buonaiuto je streljal naravnost v roke Cipriana Tatarusanuja.