svetovni pokal, krakov

Kauzerju 50 kazenskih sekund odneslo stopničke, Novakova deveta

Peter Kauzer | Peter Kauzer je končal na osmem mestu. | Foto Anže Malovrh/STA

Peter Kauzer je končal na osmem mestu.

Slovenski kajakaš Peter Kauzer je v Krakovu na drugi tekmi svetovnega pokala osvojil osmo mesto. Kauzerju, zmagovalcu uvodne preizkušnje v Pragi, so sodniki naknadno prisodili 50 kazenskih sekund za izpuščena vrata, tako da je končal pri dnu finala.

Kauzer, ki je bil sicer v finalu hiter (brez kazenskih sekund bi zaostal le za zmagovalcem, Čehom Vitom Prindišem), je bil v polfinalu drugi, Martin Srabotnik pa 30. Vid Kuder Marušič je bil prepočasen že v kvalifikacijah.

Prindiš se je v finalu edini spustil pod 85 sekund, na koncu je za 16 stotink sekunde ugnal Britanca Josepha Clarka in za 52 stotink rojaka Jirija Prskavca, najhitrejšega v kvalifikacijah. Kauzerjev zaostanek je na koncu znašal 50,08 sekunde.

Ajda Novak edina Slovenka v finalu

Danes so se merile tudi kajakašice. Od Slovenk se je v finale prebila Ajda Novak, a se ji nastop ni posrečil, saj je hitro naredila dva dotika, na koncu pa na devetem mestu za zmagovalko, Avstralko Jessico Fox, zaostala 13,23 sekunde. Drugo mesto je osvojila Čehinja Tereza Fišerova (+2,58), tretje pa njena rojakinja Amalie Hilgertova (+2,97).

Ajda Novak je zasedla deveto mesto. | Foto: Grega Valančič / Sportida Ajda Novak je zasedla deveto mesto. Foto: Grega Valančič / Sportida

Novakova je bila tudi v polfinalu deveta, v tem delu tekmovanja pa sta izpadli Eva Terčelj s 15. in Eva Alina Hočevar z 19. dosežkom.

"Polfinalna vožnja je bila solidna. Na tem sem želela graditi v finalu. Žal se mi je ponesrečilo in na koncu sem končala s slabšo uvrstitvijo in časom. Tako je. Želela sem še nekaj dodati, je pa res, da v finalih šele nabiram izkušnje in iz tega danes se bom nekaj naučila. Že na začetku sezone sem videla, da sem pozimi dobro trenirala in precej tehnično napredovala, saj sem bila s povprečnimi vožnjami med najboljšimi," je povedala Novakova.

"Želela sem si več, a tudi to je del športa. Veselim se Tacna prihodnji teden. Tam si vsi tekmovalci želimo gledalcem dati užitek ob dobro odpeljani vožnji. Mogoče je več pritiska, a vsi ob tem uživamo. Moj današnji nastop je dobro izhodišče, da sem se še česa naučila in da naslednji teden to še izboljšam," je dodala.

V nedeljo na delu kanuisti in kanuistke

V nedeljo se bodo merili še kanuisti in kanuistke. Pri slednjih bodo Slovenijo zastopale Lea Novak, Hočevarjeva in Alja Kozorog. V moški konkurenci pa bosta od Slovencev tekmovala Benjamin Savšek in Luka Božič. Slednji je slavil na uvodni tekmi v Pragi. Anže Berčič je tokrat izpadel v kvalifikacijah.

Naslednja postaja svetovnega pokala bo Tacen prihodnji konec tedna.