Hokej

Hokejisti Olimpije znova okusili slast zmage

Ljubljana, 15. 01. 2022 22.11 |

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 39. kroga lige ICEHL premagali Dornbirn s 5:3 (1:1, 1:1, 3:1).

Ljubljanski hokejisti so danes igrali prvo domačo tekmo v letu 2022. Potem ko so morali zaradi karantene prestaviti štiri dvoboje in so v petek izgubili na gostovanju v Gradcu, so danes gostili predzadnji Dornbirn in, resda z nekaj težavami, prišli do že zelo potrebnih treh točk.

Kriza domače ekipe se zdaj vleče že nekaj tednov. V zasedbi iz Tivolija imajo veliko težav, poleg bolezni še poškodbe in kazni dveh igralcev, tako da so precej oslabljeni. Tudi zato so v zadnjih dneh poskrbeli še za dve okrepitvi, v ekipo sta prišla mladi slovenski igralec Rok Kapel ter Francoz Bastien Maia.

V vratih domače ekipe je tokrat stal Paavo Hölsä, Ljubljančani pa so danes igrali po sistemu toplo-hladno. Na trenutke so bili precej boljši in stiskali tekmece, delali pa so tudi napake, po katerih je Dornbirn prišel do prvega gola in potem še do enega vodstva.

Olimpija - Jesenice-3
Olimpija - Jesenice-3 FOTO: Aljoša Kravanja

Zeleno-beli so tako morali vložiti precej energije, da so tekmece ujeli, a so vendarle poskrbeli za srečen razplet. Za prvi gol na tekmi, ki je bil tudi zanj prvi v novem dresu, je v deveti minuti poskrbel Kapel, a je potem Dornbirn v drugi tretjini prišel še do enega vodstva. V 32. minuti so domači vendarle še drugič premagali vratarja Davida Madlenerja, odbiti plošček je v mrežo pospravil Blaž Tomaževič.

V zadnji tretjini so tako krenili po zmago, ki bi bila prva po 19. decembru. Pritisk je obrodil sadove v 47. minuti, ko je ob številčni prednosti za prvo vodstvo na tekmi poskrbel Nik Simšič. Ko je kapetan Žiga Pance v 57. minuti z natančnim strelom vodstvo povišal na 4:2, se je zdelo, daje tekma odločena.

A se Dornbirn še ni predal, znižal je le pol minute zatem. Dramatične končnice pa nato le ni bilo, za kar je s svojim drugim zadetkom na tekmi poskrbel Kapel in postavil končni izid 5:3.

Naslednja tekma v regionalnem tekmovanju Ljubljančane čaka 21. januarja, ko bodo gostili Dunaj.