Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

sta
0 20.08.2022 16:07:22

Loana Lecomte do evropskega naslova, Tanja Žakelj 12.

alesfevzer.com
Francoska gorska kolesarka Loana Lecomte je nova evropska prvakinja v olimpijskem krosu. Na prvenstvu v Münchnu je 23-letnica v zahtevnih vremenskih razmerah ugnala rojakinjo Pauline Ferrand-Prevot ter tretjeuvrščeno Nizozemko Anne Terpstra. Edina slovenska predstavnica, Tanja Žakelj, je bila 12.

Triintridesetletnica iz Idrije je po pričakovanjih opravila z evropskim prvenstvom v Münchnu in zasedla mesto okoli najboljše deseterice. Za zmagovalko je zaostala 6:13 minute, v zadnjem krogu pa prehitela nekaj tekmic za končno 12. mesto.

"Z 12. mestom sem v bistvu zelo zadovoljna. Proga je bila kar zanimiva, popestrimo pa jo še tekmovalke same z visokim ritmom. Celo ogrevanje je sicer deževalo, tako da smo zamenjali zadnjo gumo. Ob progi je bilo veliko navijačev, kar je popestrilo dogajanje, tudi naši so me prišli spodbujat," je dejala Žakljeva in nadaljevala: "Dirka je šla v redu, v blatu je treba biti miren in vztrajen, na koncu se mi je obrestovalo, pridobivala sem mesta in prišla do 12., s katerim sem, kot sem že rekla, zelo zadovoljna."

Slavila je Lecomtova, ki je v cilj prišla 37 sekund pred rojakinjo Ferrand-Prevotovo. Slednja je pred tem dvakrat zapovrstjo slavila na EP. Tretja je bila z zaostankom kar 3:08 minute vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Terpstra.

Gorski del kolesarskega EP je tako zaključen, tekmovalci in tekmovalke pa se naslednji teden selijo v francoski Les Gets, kjer bo na sporedu svetovno prvenstvo.

Tam bosta v članski konkurenci v olimpijskem krosu od Slovencev nastopila Žakljeva in Rok Naglič. Korošec je v petek zasedel 47. mesto, slavil pa je olimpijski prvak, Britanec Tom Pidcock.