Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Magazin

V slovenskem derbiju v NBA Dončić premagal Dragića (VIDEO)

Deli na:

Dallas Mavericks z Luko Dončićem na čelu so zabeležili prvo zmago v novi sezoni severnoameriške košarkarske lige NBA. Na gostovanju v Torontu so na krilih predstave slovenskega asa, ki je dosegel 27 točk in le za las zgrešil trojni dvojček, s 103:95 premagali domačo ekipo. Za to je nastopil Goran Dragić, ki pa ni imel večje vloge.

Dončić je v skoraj 39 minutah zadel 11 od 24 metov iz igre ter dodal 12 asistenc in devet skokov za Dallas, ki je na poti do prve zmage moral preobrniti zaostanek iz prvega polčasa. Ta je večkrat znašal več kot 10 točk, sredi prve četrtine je bil tudi že 14 točk.

Gostujoče moštvo je svoj ritem našlo v tretji četrtini, ko se je razigral Dončić in z 12 točkami v šestih minutah pomagal preobrniti potek srečanja. K zmagi Dallasa sta pomembno prispevala še Tim Hardaway jr. s 25 točkami in latvijski center Kristaps Porzingis z 18 točkami in 10 skoki.

Najučinkovitejši igralec Toronta je bil OG Anunoby s 23 točkami, Fred VanVleet jih je dodal 20, medtem ko je kapetan slovenske zlate reprezentance z EP 2017 Goran Dragić s klopi v nekaj več kot 14 minutah igre dosegel dve točki, dva skoka in eno podajo.

Na preostalih tekmah večera je odmevala predvsem zmaga Chicaga, ki je z 97:82 odpravil Detroit in kot prvi prišel do tretje zmage v mladi sezoni.