431 ogledov

Handanović in Belec blestela za poln slovenski plen

Gregoire Defrel Samir Handanović Sassuolo Inter Epa
Sobotni spored 12. kola elitne slovenske nogometne lige je prinesel dvoboj med največjima velikima rivaloma.

Aktualni prvak Inter je v Reggio Emilii s Samirjem Handanovićem v golu po preobratu ugnal Sassuolo (1:2) ter ohranil stik z vrhom razpredelnice.

Domači so povedli po uspešno izvedeni enajstmetrovki Domenica Berardija, nato pa je goste z nekaj obrambami pri življenju držal slovenski vratar. V drugem polčasu je Inter krenil po zmago in hitro znižal z zadetkom rezervista Edina Džeka. Za zmago je z bele točke zadel Argentinec Lautaro Martínez v 78. minuti.

NK Maribor Olimpija Ljubljana Ljudski vrt PLT Šport Pod Kalvarijo streljali s slepimi naboji

Flavio Bianchi Vid Belec Salernitana Genoa | Avtor: Epa Epa

Vid Belec je vso tekmo dobro branil vrata Salernitane proti Genoi in se s soigralci veselil prve zmage v sezoni (1:0). Mož odločitve je bil Milan Đurić v 66. minuti.

Juventus je v mestnem obračunu premagal Torino (0:1) in se po bledem uvodu prebija proti vrhu. Odločilni gol je s strelom z roba kazenskega prostora dosegel Manuel Locatelli v 86. minuti.

V petek je Venezia z Domnom Črnigojem remizirala v Cagliariju (1:1). Slovenski reprezentant je na Sardiniji igral v drugem polčasu.