Josip Iličić je zabil dva gola in zastreljal enajstmetrovko

V 8. kolu italijanskega nogometnega prvenstva je Atalanta v gosteh ugnala Empoli s 4:1. Napoli znova na vrh, Juventus v derbiju boljši od Rome.
Fotografija: Če bi Josip Iličić izkoristil še enajstmetrovko, bi dosegel hat-trick. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Gol v 11. minuti za vodstvo nogometašev Atalante z 1:0 in že 15 minut pozneje krasen zadetek v levi zgornji kot vrat Empolija po lepem sodelovanju z Luisom Murielom je bil hitropotezen učinek slovenskega zvezdnika Josipa Iličića v nadaljevanju 8. kola italijanskega prvenstva. Sredi drugega polčasa je nekoliko pokvaril umetniški z neizkoriščeno enajstmetrovko, saj je streljal visoko prek prečke, toda zanj je bilo najpomebnejše, da je njegovo moštvo prekosilo tekmece s 4:1 in doseglo četrto zmago v sezoni.

Z njo so se nogometaši Atalante po točkah izenačili z Laziom in si okrepili samozavest pred tretjim nastopom v ligi prvakov. V sredo bodo gostovali pri Manchester Unitedu in poskušali ohraniti vodstvo v skupini F.

Na vrhu je bil Milan le 24 ur. Napoli je z 1:0 premagal Torino. Strelec pa je bil veliko odkritje sezone Nigerijec Victor Osimhen.

Večerni derbi Juventusa in Rome je pripadel belo-črnim, za katere je bil že v 16. minuti strelec Moise Kean. Sodnik Daniele Orsato po akciji Rome, ki se je zaključila z izenačenjem, ni priznal gola, temveč je pokazal na belo točko, ker je bil pred golom Tammyja Abrahama s prekrškom ustavljen Henrik Mhitarjan. Vratar Juventusa Wojciech Szczesny je nato ubranil strel Jordana Veretouta.